Teraz czytasz...
Jak działa Inteligencja Trawienna? O książce Iriny Matveikowej
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Jak działa Inteligencja Trawienna? O książce Iriny Matveikowej

 

 

Problemy żołądkowe, niestrawność, zaparcia, zgaga– z pewnością nie są to tematy, o których rozmawia się chętnie i otwarcie. Tymczasem problemy te dotyczą znacznej części społeczeństwa a ich bagatelizowanie może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Między innymi dlatego dr Irina Matveikowa, lekarz i ceniona ekspertka w dziedzinie zaburzeń odżywiania, postanowiła przełamać to społeczne tabu i napisać o tym, co skrywa nasz brzuch… całą książkę. 

„Inteligencja trawienna” w prosty i przejrzysty sposób wprowadza czytelnika w problematykę związaną z pracą układu pokarmowego oraz jej różnego rodzaju zaburzeniami. 

„Ta książka powstała po to, żeby opisać fizjologiczny, emocjonalny i intelektualny potencjał, który kryje się w układzie trawiennym, a także aby nauczyć cię, jak go poznawać i słuchać oraz w jaki sposób z nim współpracować. Realizacja tych celów przyniesie ci nie tylko korzyści w obszarze trawienia, ale poprawi również twoje samopoczucie na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym” – pisze autorka.

„Dobrze traktowany układ trawienny wie, jak się o siebie troszczyć. Jeśli będziesz stosować lepszą dietę albo dbać o niego w należyty sposób, w ciągu 15 godzin zacznie okazywać ci wdzięczność. Owszem, to prawda, że ten sam układ może przez długie miesiące i lata bez większych protestów znosić niewłaściwe traktowanie, ale jeśli chcesz się cieszyć życiem o odpowiedniej jakości, musisz też zadbać o odpowiednie trawienie” – dodaje w innym miejscu książki.

Poszczególne rozdziały książki poświęcone zostały m.in. zaparciom (na końcu proste i przejrzyste zalecenia żywieniowe) czy chorobie refluksowej przełyku (GERD). Interesujące są także rozważania na temat mikroflory jelitowej, o której bardzo dużo mówi się w różnego rodzaju reklamach dotyczących probiotyków, a o której najczęściej praktycznie nic nie wiemy.
Dr Irina Matveikowa nie poprzestaje na opisywaniu mechanizmów trawiennych i przyczyn różnego rodzaju zaburzeń. Dzieli się również wiedzą jak w możliwie naturalny sposób sobie z tymi dolegliwościami radzić. Swoje przemyślenia wzbogaca o opinie i relacje pacjentów, którymi zajmowała się podczas lekarskiej praktyki.

Perspektywa autorki „Inteligencji trawiennej” jest o tyle szeroka i ciekawa, że posiada ona dużą wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej jak i naturalnej, holistycznej. Nie lekceważy również psychologicznych aspektów wpływających na nasze trawienie.

Zobacz także


Jeżeli interesuje Was jak działa „drugi mózg”, który skrywają nasze brzuchy warto zapoznać się z wiedzą i wskazówkami Ireny Matveikowej. Dobrze tą wiedzę posiąść zanim zaczniemy zmagać się z problemami, bo nie od dziś wiadomo (a prawda ta powtarzana jest także w tej książce), że lepiej zapobiegać niż leczyć.

kup książkę Inteligencja Trawienna na czytajwkuchni.pl 

Karol Przybylak

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.