Intymne żele w wersji EKO na polskim rynku

Lubrykanty ‘Yes’ to pierwsza na świecie certyfikowana linia naturalnych, nawilżających żeli intymnych o innowacyjnej recepturze, opartej na zatrzymujących wodę polimerach z lnu. Lubrykanty Yes otrzymały certyfikat organiczności brytyjskiego Soil Association.

– Żele zostały stworzone z myślą o potrzebach kobiet cierpiących na niedobory śluzu w pochwie. Suchość pochwy staje się coraz częstszą, codzienną dolegliwością: kobiety cierpią na nią w czasie menopauzy, po urodzeniu dziecka, w czasie przyjmowania niektórych leków, w okresie przemęczenia i stresu, a także po przebytych chorobach, w tym nowotworowych, których skutkiem ubocznym jest często suchość intymna – mówi Agnieszka Sozańska ze sklepu Organicum.pl, który wprowadził produkty do sprzedaży.

Receptura produktów Yes odzwierciedla potrzeby delikatnych błon śluzowych, wyściełających narządy intymne, które z racji braku ochronnej warstwy wierzchniej są bardziej narażone na działanie substancji chemicznych obecnych w lubrykantach. Z tego powodu ze składu produktów Yes wyeliminowane zostało wiele substancji chemicznych, zazwyczaj odpowiedzialnych za podrażnienia i alergie. Żele nie zawierają: parabenów, gliceryny, glikoli, oleju mineralnego, benzoesanu sodu, wyciągu z pestek grapefruita, silikonów. Jest to więc idealny produkt dla osób wrażliwych na obecność syntetycznych dodatków i każdej kobiety ceniącej sobie życie bez nadmiaru chemii.

Nadany przez Soil Association certyfikat jest gwarancją naturalnego składu oraz wysokiej jakości i przejrzystości produkcji. Yes zapewnia optymalne nawilżenie, regenerację i ochronę delikatnej błony śluzowej miejsc intymnych gwarantując codzienny komfort oraz dyskretną wilgotność podczas zbliżenia.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Wszystkie produkty tej marki spełniają także normy Humane Cosmetics Standard (HCS) i posiadają certyfikację Cruelty Free, na opakowaniach znajdziemy logo z króliczkiem. Na opakowaniach Yes znajduje się także logo FSC: Forest Stewardship Council, jako że są produkowane z makulatury lub z zasobów leśnych odpowiedzialnie zagospodarowanych.

W sprzedaży dostępne są: żel intymny nawilżający i żel intymny na bazie olejków.

Źródło: organicum

Brak postów do wyświetlenia