Możliwości dla Innowacji w Rolnictwie Ekologicznym i Agroekologii – to tytuł nowej publikacji wydanej przez IFOAM czyli Międzynarodową Federację Rolnictwa Ekologicznego.
Publikacja dotyczy Eurpejskiego Parnerstwa Innowacji (w skrócie EPI), które jest nowym instrumentem politycznym, modelującym badania i innowacje w rolnictwie zgłaszane przez podmioty działające na rynku. W lutym 2012r. Komisja Europejska ogłosiła program Europejskiego Partnerstwa Innowacyjnego na Rzecz Wydajnego i Zrównoważonego Rolnictwa (EIP-AGRI). Głównym założeniem jest zawężenie współpracy pomiędzy naukowcami i praktykami z sektora rolnego.
Program EPI-AGRI będzie pełnił funkcję katalizatora zwiększającego przepływ informacji i przyśpieszającego wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy danymi podmiotami. Oparty jest on na istniejącej polityce rolnej, głównie w oparciu o Politykę Rozwoju Obszarów Wiejskich i Europejski Program Ramowy w zakresie Badań Naukowych i Innowacji, Horyzont 2020.
Pobierz pełen tekst publikacji w PDF
Publikacja została wydana we współpracy z: Fundacją „Mała Wielka Zmiana”, jednostką certyfikującą AgroBioTest, Wytwórnią makaronu BioBabalscy, Stowarzyszeniem Ekołan, wchodniomazowieckim i lubelskim oddziałem EKOLAND, firmą Barwy Zdrowia, Stowarzyszeniem ZIARNO, Gospodarstwem Ekologicznym Roberta Kuryluka oraz czasopismami branżowymi – BioKurier.pl i EkoArka, wydało publikację nt. Eurpejskiego Parnerstwa Innowacji (w skrócie EPI) – Możliwości dla Innowacji w Rolnictwie Ekologicznym i Agroekologii.