Teraz czytasz...
Hurt i Detal o perspektywach rynku żywności ekologicznej
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Hurt i Detal o perspektywach rynku żywności ekologicznej

Prognozy dla rynku żywności ekologicznej są optymistyczne – czytamy w poświęconym żywności ekologicznej artykule na łamach portalu Hurt i Detal.

Oprócz przytaczanych już w biokurierowych newsach wielokrotnie informacji o wartości polskiego rynku żywności BIO (450-600 milionów złotych wedle różnych szacunków) oraz pozytywnych informacji dotyczących jego rozwoju, w artykule Rolanda Bergera zwracają informacje dane dotyczące ilości sklepów oferujących żywność ekologiczną na milion mieszkańców.

Ilość eko sklepów na 1 mln mieszkańców

Według udostępnionych przez niego danych w Polsce na 1 milion mieszkańców przypada 13 sklepów z żywnością ekologiczną. W Niemczech ten wskaźnik wynosi 194 a w Czechach 46. Według Rolnada Bergera w Polsce są 3 istotne kanały sprzedaży żywności ekologicznej: tradycyjne eko sklepy i sklepy z tzw. „zdrową żywnością”, supermarkety wydzielające tzw. „eko wyspy” oraz handel internetowy.

Więcej w artykule Żywność ekologiczna na stronach portalu Hurt i Detal: http://www.hurtidetal.pl/article/art_id,9559-61/zywnosc-ekologiczna/place,1/

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.