Teraz czytasz...
Gerard Depardieu chce produkować ekologiczną wódkę!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Gerard Depardieu chce produkować ekologiczną wódkę!

Gerard Depardieu, który od prawie półtora roku ma rosyjskie obywatelstwo, chce rozpocząć produkcję ekologicznej wódki.

Jak donosi francuski portal bioaddict.fr francuski aktor ma wiele pomysłów odkąd zamieszkał w Rosji. Chce otworzyć sieć restauracji „Gerard”, w których będą serwowane potrawy kuchni francusko-rosyjskiej. Pierwsza ma zostać otwarta w Moskwie już w październiku. Marzeniem aktora jest popularyzacja kuchni francuskiej i rosyjskiej. Wraz z projektem restauracyjnym, Gerard Depardieu chce rozpocząć produkcję ekologicznej wódki.

Aktor, który jest wielkim miłośnikiem win i jednocześnie właścicielem kilku winnic we Francji, chce rozpocząć nową przygodę. Jak powiedział rosyjskiej agencji prasowej ITAR-TASS: -To będzie moja pierwsza próba z mocnymi alkoholami, ale wierzę, że się uda. Dodał, że chciałby, – aby ludzie częściej sięgali po wino, a nie mocniejsze alkohole, bo przecież to właśnie wino jest napojem najlepszym do świętowania.

Alkohole bio – perspektywiczna branża?

Ekologiczna wódka od Gerarda Depardieu ma być produkowana na bazie górskiej wody źródlanej i składników głównych, czystych ekologicznie. Branża, w którą wejść chce aktor wydaje się być bardzo perspektywiczna. Według dziennikarzy serwisu Ecology & Farming spirytus, likiery i inne mocne alkohole z bio certyfikatem mają podobną szansę wywalczenia sobie takiego miejsca na rynku, jakie przez ostatnie 20 lat zdobyły wina ekologiczne. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście: Czy ekologiczne whisky, koniak albo rum podbiją rynek?

Oprac. (mpz)
Źródło: BioAddict / źródło zdjęcia: plakat promujący film Chrabia Monte Christo

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.