Gdańsk. Studenci zapraszają na bazar BoZeWsi!

Możliwość zakupienia żywności bezpośrednio od lokalnych rolników (także z ekologicznym certyfikatem) – dla mieszkańców Gdańska stworzyli ją studenci. Bazar BoZeWsi odbywa się w piątki co 2 tygodnie w Domu Zarazy przy ulicy Stary Rynek Oliwski 15 (wejście od ul. Cystersów) w godzinach 15.00-19.00.

 

Najbliższy jarmark odbędzie się 1 marca. Start o 15. -Wybraliśmy takie godziny z myślą o osobach, które pracują do późna a większość rynków funkcjonuje tylko w rannych godzinach. Na naszym bazarze wystawiają się wystawcy lokalni, w tym również i certyfikowani, ekologiczni. Wraz z kolejnymi tygodniami chcemy zwiększać liczbę wystawców oraz poszerzać asortyment produktów. Już na najbliższym -1.marca- planujemy otworzyć nową salę, aby poprawić komfort zakupów – tłumaczy Agnieszka Szusta, jedna z inicjatorek Akcji.

Do tej pory na bazarze BoZeWsi zakupić można było:

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

– zdrowe warzywa, owoce, chleb i masło prosto od dwóch kaszubskich rolników,
– kiełbasę, miód pitny, piwo pszeniczne i inne domowe przysmaki dostarczone przez Izbę Smaku i Trunków Domowych w Parparach,
– pyszne kozie sery wytworzone w Gospodarstwie Kaszubska Koza,
– tradycyjny Miód Pszczółkowski od Gminnego Koła Pszczelarzy w Pszczółkach,
– oliwę i wino o prozdrowotnych właściwościach i niepowtarzalnym smaku
-tradycyjnie wytwarzane, zdrowe, wędliny i inne mięsne wyroby bez konserwantów, wzmacniaczy smaków czy innych chemicznych dodatków- J.M. Spychalscy
– zioła: jadalne oraz dekoracyjne, zarówno w doniczkach, jak i opakowaniach- Ogrodnictwo Lawenda.

-samodzielnie zmielone ekologiczne zboża  żyto, owies, orkisz i jęczmień na mąkę lub płatki – Marchewka Rewolucja

Pomysłodawcą bazaru jest jeden ze studentów, aktywny działacz Koła Naukowego Strateg, obecny lider projektu BoZeWsi- Damian Olszewski. – Jednym z najważniejszych założeń tej inicjatywy jest promowanie nisko przetworzonej żywności prosto od rolników w celu zwiększenia świadomości zdrowego odżywiania wśród lokalnych społeczności. W dzisiejszych czasach każdy chce wiedzieć skąd pochodzi pożywienie, które nakłada na talerze swoich bliskich. Tym samym pomagamy gospodarzom poprzez umożliwienie im korzystania z innej formy sprzedaży swoich produktów unikając przy tym marży pośredników – tłumaczy Agnieszka Szusta.

Oto kilka zdjęć z jarmarku BoZeWsi

 
 

Komentarz redakcyjny

Bardzo nas cieszy kolejna inicjatywa promująca lokalną i ekologiczną żywność i trzymamy kciuki za jej powodzenie. Szczególnie cenne jest to, że do inicjatywy przystąpili ludzie młodzi, dla których naturalne, ekologiczne jedzenie nie zawsze jest przecież priorytetem. Przypominamy też, że regularnie odbywające się jarmarki ekologiczne odbywaja się w Warszawie (Biobazar, Otwarte Wrota, Le Targ), Wrocławiu (przy kawiarni Falanster, Wrocławski Jarmark Na Zdrowie), Lublinie (Ekobazar), Toruniu (Jarmark Toruński).

Bieżące informacje o jarmarkach BoZeWsi: http://facebook.com/bozewsi

Dziękujemy organizatorom za udostępnienie zdjęć.

Brak postów do wyświetlenia