Gdańsk. Największa filiżanka w Polsce … z kawą Fair Trade

  NNeptun w filiżance? Międzynarodowy Dzień Sprawiedliwego Handlu e Gdańsku obchodzony będzie dzień później (15 maja), ale za to w niekonwencjonalny sposób.
 Jak zapowiadają organizatorzy, w trakcie happeningu zaprezentowana zostanie instalacja „Neptun w filiżance” a każdy z uczestników będzie mógł skosztować gdańskiej kawy ze Sprawiedliwego Handlu. Pierwszych 100 Gdańszczan, którzy przyniosą swoją filiżankę otrzyma puszkę kawy Fair Trade z herbem miasta. Impreza startuje 15 maja na Długim Targu o godz. 11 i potrwa do 16.
Przygotowywany jest także flashmob z udziałem mieszkańców Gdańska powiadamianych drogą meilową i sms-ową poniższym komunikatem:

Największa filiżanka w Polsce Neptun w filiżance? Czy to możliwe? Przynieś swoją napełnimy ją. Gdańsk, Długi Targ 15 maja godz. 11 do16 Zabierz rodzinę i znajomych.

Imprezę organizuje Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu we współpracy z biurem promocji miasta Gdańsk.

 

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu organizowany jest co roku w drugą sobotę maja przez World Fair Trade Organization (WFTO). Praktyką wcześniejszych lat było wiele tysięcy imprez na wszystkich kontynentach.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Tegoroczne obchody World Fair Trade Day wsparł Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek wysyłając list do organizacji WFTO wraz ze zdjęciem wyrażającym poparcie dla idei Fair Trade.

Międzynarodowy Dzień Fair Trade w Poznaniu: Poznań. Śniadanie Fair Trade w Ekowiarni   i w Warszawie: Warszawa. Śniadanie Fairtrade w Cafe Bily Konicek

 

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)


 


<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Brak postów do wyświetlenia