Teraz czytasz...
Finlandia: Duże mleczarnie „wchodzą” w mleko ekologiczne
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Finlandia: Duże mleczarnie „wchodzą” w mleko ekologiczne

Ekologiczne mleko ma podbić serca Finów – taki jest plan jednej z czołowych firm mleczarskich: Valio. Planowana jest szeroka kampania reklamowa. Ekologicznym mlekiem interesuje się także inny skandynawski potentat mleczarski – Arla Foods.

Valio wprowadziło pierwsze mleko BIO na rynek z początkiem 2010 roku. Według informacji Organic Monitor, obecnie firma współpracuje w zakresie dostaw z 9500 dostawcami. Według szacunków przedsiębiorstwa, sprzedaż mleka ekologicznego w Dani wzrosła w pierwszej połowie 2010 roku o 10%.

Sprzedażą ekologicznego mleka w Finlandii wstępnie zainteresowana jest także szwedzko-duńska firma Arla Food,
która zajmuje się już tym w Dani, gdzie mleko ekologiczne stanowi 30% spożywanego mleka.  

Żywność ekologiczna staje się coraz bardziej popularna w fińskich hotelach, restauracjach i barach. W stolicy kraju – Helsinkach serwowana jest w stołówkach rządowych, co stanowi przy okazji jej świetną promocję.

Mleko ekologiczne w Dani coraz bardziej popularne – sprawdź!

Już wkrótce na łamach Biokuriera materiały dotyczące ekologicznego mleka i mleczarstwa w Polsce.

Zobacz także


źródło: Organic Monitor

fot.: www.sxc.hu

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}

Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.