Produkty Fair Trade w Tesco

 

Herbaty, kakao, słodycze, czekolady, bakalie, cukier i… Cola z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) dostępne będą w 51 największych hipermarketach Tesco w Polsce.

W nowej gamie produktów znajdzie się 18 pozycji. Produkty Fair Trade zlokalizowane będą w dziale zdrowej żywności, na specjalnie wydzielonych półkach – zapowiada Szymon Groński z Tesco. Żywność Fair Trade ma pojawić się na półkach Tesco z początkiem grudnia. Część z tych produktów posiada także certyfikaty ekologiczne.

W Polsce, do tej pory produkty Sprawiedliwego Handlu dostępne były w sieciach delikatesów takich jak Alma, Bomi i Piotr i Paweł, sklepach internetowych a także specjalistycznych sklepach z żywnością ekologiczną.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Kolejny kanał dystrybucji towarów z logo Sprawiedliwego Handlu powinien korzystnie wpłynąć na rozpoznawalność znaku Fair Trade wśród Polaków i zwiększyć ich wciąż niewielką dostępność.  Ze sprzedażą produktów Fair Trade w marketach i hipermarketach wiążą się także pewne kontrowersje. Sceptycy zarzucają sieciom handlowym, że sprzedaż produktów Fair Trade jest dla nich jedynie chwytem marketingowym bądź elementem strategi PR.

Jak będzie w przypadku polskiego Tesco? Czas pokaże.

Pełna gama produktów Fair Trade dostępnych w Tesco:

Herbaty
Herbata Touch Organic Biała
Herbata Touch Organic jaśminowa
Herbata Touch Organic zielona

Kawy
Kawa Oromia ziarnista bio
Kawa Cortadora mielona bio
Kawa Oxfam Bio ziarnista
Kawa Oxfam Bio Gold mielona
Kawa Oxfam Bio rozpuszczalna 1

Słodycze drobne
Wafelek Fairbreak w czeko
Miśki-żelki owocowe
Baton zbożowy Geobar czeko
Rodzynki w jogurtowej polewie

Inne

Suszone mango Fair Trade
Kulki z likierem kawowym
Orzechy brazylijskie z chili
Kakao 100% Fair Trade bio
Cukier trzcinowy ciemny
Cola Fair Trade Ubuntu

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia