Teraz czytasz...
Ekozakupy.pl – rośnie nowa sieć na ekorynku
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekozakupy.pl – rośnie nowa sieć na ekorynku

– tekst sponsorowany-

Już 5 sklepów działa pod szyldem „Ekozakupy.pl”. W planach są kolejne otwarcia a zakupów dokonywać można również poprzez sklep internetowy.

Na razie 5 sklepów, wkrótce więcej?

4 sklepy sieci działają na terenie Bydgoszczy a jeden w podpoznańskiej miejscowości Plewiska.

–Powierzchnia naszych sklepów wynosi 80 – 120 m2. Dbamy o to, aby wszystkie wyglądały podobnie – tworzymy standardy w zakresie designu, w szczególności dużą uwagę przywiązujemy do regałów, ustawienia urządzeń chłodniczych i sposobu rozłożenia towaru. Niezależnie od miejsca, w którym klient robi zakupy wie gdzie  szukać określonego produktu. We wszystkich sklepach znaleźć można podobny asortyment, na który składa się około 2500 produktów z praktycznie wszystkich kategorii

– mówi Dariusz Aranowski, członek zarządu Attila sp. z.o.o, właściciela sieci Ekozakupy.pl.

Budowanie świadomości konsumentów

– Na tym etapie najważniejsze jest jednak budowanie marki i świadomości konsumentów. Chcemy przełamać mit na temat tego, że żywność ekologiczna jest droga i stworzyć miejsca, w których dokonywać będzie można codziennych ekozakupów w rozsądnych cenach. Do tego potrzebna jest szeroka oferta, którą staramy się tworzyć, ale trzeba przyznać, że na polskim rynku ekologicznym wciąż brakuje dostawców. Jest on we wczesnej fazie rozwoju, który przebiega dość chaotycznie – twierdzi Maciej Świerzyński, członek zarządu Attila sp. z o.o.

Wnętrze ekosklepu

Według niego bardzo istotna jest także rola sprzedawców w ekosklepach, którzy na co dzień są również doradcami. Naszych klientów możemy podzielić na dwie grupy mówi Dariusz Aranowski, pierwsza grupa to ludzie świadomi, którzy płacą nieco wyższą cenę nie za towar, tylko za dobre samopoczucie i lepsze zdrowie, które osiągają dzięki zdrowej diecie. W grupie ludzi świadomych są też ludzie dotknięci chorobą i alergicy. Drugą grupę reprezentują smakosze rozkoszujący się wspaniałym smakiem natury, kupują tylko wybrane produkty, których prawdziwy smak wygrywa z ulepszaczami stosowanymi w przemyśle spożywczym. Rolą naszych sprzedawców jest uświadomienie tych klientów i zarekomendowanie naturalnych metod w zwalczaniu codziennych dolegliwości. Produkty z EKOzakupy.pl często są wstanie zamienić lub nawet wyeliminować wiele chemicznych leków i suplementów sprzedawanych w aptekach. Nasi sprzedawcy w pewnym sensie spełniają misję – misję zdrowia poprzez naturalne odżywianie – dodaje.

Perspektywiczny internet

Ekozakupy.pl to także sklep internetowy, w którym dostępnych jest około 2500 towarów.  Sprzedaż żywności BIO w Internecie rośnie. –To bardzo ciekawa propozycja dla klientów z niewielkich miejscowości, którzy nie mają w pobliżu stacjonarnego sklepu z żywnością BIO w ofercie. Kluczowe jest tutaj znalezienie odpowiedniej  ścieżki, aby do takiego klienta dotrzeć – uważa Maciej Świerzyński.

E-sklep: ekozakupy.pl

Adresy sklepów stacjonarnych

Zobacz także

muffiny marchewkowe

Bydgoszcz

Centrum FAKTORIA
ul. Gdańska 138-140
tel. 885853486
godziny otwarcia:
pn – pt: 8:00 – 20:00
sb: 8:00 – 15:00
ndz: 10:00 – 14:00

ul Twardzickiego 31b
tel. 885854381
godziny otwarcia:
pn – pt: 9:00 – 90:00
sb: 8:00 – 14:00
ndz: zamknięte

ul. Glinki 101a/3
Tel. 781710095
godziny otwarcia:
pn – pt: 9:00 – 19:00
sb: 8:00 – 14:00

Ul. Bałtycka 64A
Tel. 781710097
Godziny otwarcia:
Pn – pt: 9.00 – 19.00
Sb: 8.00 – 15.00

Plewiska k/Poznania

ul. Grunwaldzka 515a/3
tel. 885854380
godziny otwarcia:
pn – pt: 9:00 – 20:00
sb: 8:00 – 15:00
ndz: zamknięte

Wnętrze ekosklepu

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.