Ekoturystyka na Wyspach

Hotel, w którym serwowana jest ekologiczna żywność, gospodarstwo agroturystyczne a może pensjonat „Bed & Breakfast”? – w znalezieniu takich miejsc na terenie Wielkiej Brytanii pomaga książka „Organic Places To Stay: UK & Ireland”.

Linda Moss zawarła w swojej publikacji wykaz placówek turystycznych (małych hoteli, pensjonatów i Bed & Breakfast) oferujących lokalnążywność ekologiczną bądź produkty z własnych gospodarstw. Dane adresowe uzupełniają opisy oraz 600 zdjęć. W „Organic Places To Stay: UK & Ireland” znaleźć można także miejsca, w których preferuje się przede wszystkim żywność lokalną. W książce przedstawiona została infrastruktura turystyczna na Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii i Irlandii Północnej.

Najwięcej eko – pensjonatów i hoteli znajduje się na terenie Walii i Wschodniej Anglii. Książka dostępna jest w języku angielskim, można ją kupić za pośrednictwem witryny internetowej: www.organicholidays.co.uk . Na stronie tej zawarto także internetowy katalog wartych odwiedzenia eko miejsc także w Polsce, chociaż informacje na temat naszego kraju są delikatnie mówiąc niezbyt obfite…

Więcej informacji na temat ekoturystyki? – zapraszamy do naszego działu.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Źródło: bio-info.cz

 


Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}

Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia