Teraz czytasz...
Ekologiczny Uniwersytet Ludowy uruchomił nabór na 2 kurs
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy uruchomił nabór na 2 kurs

 

21 miesięczny kurs rolnictwa ekologicznego i wielu praktyków wśród prelegentów – ruszył nabór na 2 kurs prowadzony przez Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie (woj. mazowieckie).

Drugi kurs zaczyna się 4 kwietnia 2016 i potrwa 21 miesięcy. Prowadzone przez EUL kursy łączą teorię z praktyką u doświadczonych rolników ekologicznych. – Propozycja nauki w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym (EUL) skierowana jest do młodych osób, które są żywo zainteresowane tematyką rolnictwa ekologicznego i chcą, ucząc się od doświadczonych rolników, aktywnie i twórczo przeżyć dwa lata swojego życia – czytamy na stronie internetowej Uniwersytetu.

Kurs jest intensywny: trwa 2 lata, w czasie których każdy ze studentów odbędzie 14 miesięcy praktyk (35 godzin praktyk w tygodniu) oraz ok 3 miesiące nauki stacjonarnej w Grzybowie (w czasie 3-tygodniowych zjazdów).

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy to inicjatywa Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego ZIARNO, które realizuje projekt pt.: „Ekologiczny Uniwersytet Ludowy – Innowacyjna Metoda Edukacji Dorosłych”. Nawiązując do metody uniwersytetów ludowych opracowanej w XIX w. przez Nikolai`a F. S. Grundtviga planowane jest przeprowadzenie praktycznych kursów rolnictwa ekologicznego.

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronach Uniwersytetu

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.