Ekologiczny sok z marchwi kwaszonej Bio Food ze złotym medalem Natura Food

13 ekologicznych produktów zgłoszonych zostało do tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Targów Natura Food. Zwycięzcą okazał się ekologiczny sok z marchwi kwaszonej BioFood.

– Bardzo cieszę się z nagrody, mam nadzieję, że pomoże ona spopularyzować ten sok i cieszę się, że zdobył ją nasz najnowszy, wprowadzony niedawno na rynek produkt – mówił Biokurierowi Emil Świniarski, który w imieniu BioFoodu odbierał nagrodę z rąk prezesa Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Tadeusz Szynkiewicz z BioFoodu w rozmowie, którą przeprowadził z nim Biokurier przy okazji wprowadzania eko soku z marchwi kwaszonej na rynek zwracał uwagę, że: – Picie soków kwaszonych korzystnie wpływają na układ mikroflory jelitowej człowieka, stymulują system immunologiczny, zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory jelita, zmniejsza częstotliwość i skraca czas trwania biegunek . Więcej w naszym artykule: Ekologiczne soki kwaszone z marchwi już dostępne

Uroczyste rozdanie Złotych Medali Natura Food odbyło się pierwszego dnia targów (piątek, 12 października) o godzinie 14. Wyróżnienia wręczono także w kategoriach produkt tradycyjny (zwyciężył Makaron Radziwiłłowski oraz Miód z Mazur Garbatych) oraz w kategorii produkt naturalny (triumfował olej z pestek dyni firmy Szarłat).

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Za wyłonienie zwycięzców odpowiedzialne było jury, które obradowało w składzie: Sławomir Chłoń (Organic Farma Zdrowia), Magdalena Głodek (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Igor Marek Hutnikiewicz (Komisja dz Jakości Żywności ZWRP), Joanna Jakubiuk (TVR), Karol Przybylak (Biokurier.pl) Urszula Sołtysiak (AGRO BIO TEST), dr Aneta Załęcka (Zakład Żywności Ekologicznej SGGW).

Ekologiczny sok z marchwi kwaszonej oferowany jest w butelkach 300 mililtrów. W sklepach dostępny jest w cenie ok. 5-6 złotych. Firma BioFood to jedna z pierwszych polskich eko marek, działająca na eko rynku od blisko 20 lat. W ofercie BioFoodu znajdują się ekologiczne soki owocowo-warzywne oraz przetwory.

Brak postów do wyświetlenia