Teraz czytasz...
Ekologiczny sok z marchwi kwaszonej Bio Food ze złotym medalem Natura Food
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Ekologiczny sok z marchwi kwaszonej Bio Food ze złotym medalem Natura Food

13 ekologicznych produktów zgłoszonych zostało do tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Targów Natura Food. Zwycięzcą okazał się ekologiczny sok z marchwi kwaszonej BioFood.

– Bardzo cieszę się z nagrody, mam nadzieję, że pomoże ona spopularyzować ten sok i cieszę się, że zdobył ją nasz najnowszy, wprowadzony niedawno na rynek produkt – mówił Biokurierowi Emil Świniarski, który w imieniu BioFoodu odbierał nagrodę z rąk prezesa Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Tadeusz Szynkiewicz z BioFoodu w rozmowie, którą przeprowadził z nim Biokurier przy okazji wprowadzania eko soku z marchwi kwaszonej na rynek zwracał uwagę, że: – Picie soków kwaszonych korzystnie wpływają na układ mikroflory jelitowej człowieka, stymulują system immunologiczny, zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory jelita, zmniejsza częstotliwość i skraca czas trwania biegunek . Więcej w naszym artykule: Ekologiczne soki kwaszone z marchwi już dostępne

Uroczyste rozdanie Złotych Medali Natura Food odbyło się pierwszego dnia targów (piątek, 12 października) o godzinie 14. Wyróżnienia wręczono także w kategoriach produkt tradycyjny (zwyciężył Makaron Radziwiłłowski oraz Miód z Mazur Garbatych) oraz w kategorii produkt naturalny (triumfował olej z pestek dyni firmy Szarłat).

Za wyłonienie zwycięzców odpowiedzialne było jury, które obradowało w składzie: Sławomir Chłoń (Organic Farma Zdrowia), Magdalena Głodek (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Igor Marek Hutnikiewicz (Komisja dz Jakości Żywności ZWRP), Joanna Jakubiuk (TVR), Karol Przybylak (Biokurier.pl) Urszula Sołtysiak (AGRO BIO TEST), dr Aneta Załęcka (Zakład Żywności Ekologicznej SGGW).

Zobacz także


Ekologiczny sok z marchwi kwaszonej oferowany jest w butelkach 300 mililtrów. W sklepach dostępny jest w cenie ok. 5-6 złotych. Firma BioFood to jedna z pierwszych polskich eko marek, działająca na eko rynku od blisko 20 lat. W ofercie BioFoodu znajdują się ekologiczne soki owocowo-warzywne oraz przetwory.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.