Teraz czytasz...
Ekologiczny karob. Nowość od Bakra Natura
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekologiczny karob. Nowość od Bakra Natura

Wśród zdrowych i naturalnych przysmaków z Dalekiego Wschodu znajdziemy karob, jedną z najstarszych roślin świata. Jego importem z Turcji od wielu lat zajmuje się BAKRA NATURA. Od niedawna karob dostępny jest również w wersji z certyfikatem ekologicznym 

Karob, czyli…

Karob (inaczej szarańczyn strąkowy) to gatunek drzewa rosnącego w regionie śródziemnomorskim.

JEGO STRĄKI ZNANE SĄ POD NAZWĄ CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI. WYTWARZA SIĘ Z NICH MELASĘ I PROSZEK. KAROB JEST PRODUKTEM POLECANYM ALERGIKOM, OSOBOM Z NIETOLERANCJĄ GLUTENU, SPORTOWCOM, WEGANOM I WEGETARIANOM. KAROB MA LICZNE WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE. POZYTYWNIE WPŁYWA NA PRACĘ UKŁADU NERWOWEGO I ODPORNOŚCIOWEGO, POZWALA ZACHOWAĆ PRAWIDŁOWY METABOLIZM I WZMACNIA KOŚCI. WSPOMAGA LECZENIE CHORÓB GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH, OBNIŻA POZIOM CHOLESTEROLU, USUWA WOLNE RODNIKI Z ORGANIZMU, DODAJE ENERGII, REGULUJE PROCESY TRAWIENNE.

mówi Karolina Bartoszewska – Krawczyk z Bakra Natura.

Karob to także źródło magnezu, fosforu, żelaza oraz wapnia.

Produkty z karobu w ofercie BAKRA NATURA

W ofercie marki BAKRA NATURA znajduje się melasa, proszek i strąki. Jeden z flagowych produktów firmy, „Karob – Melasa z chleba świętojańskiego” został wyróżniony tytułem PRZYJAZNY DLA ALERGIKA 2016 przez magazyn „Hipoalergiczni”.

Superprzekąski z karobu w wersji ekologicznej polecane są sportowcom, wegetarianom i weganom. Do gustu przypadnie im ekologiczny karob kruszony. W wersji EKO dostępne są:

  • Bio Melasa z chleba świętojańskiego,
  • Bio Karob kruszony,
  • Bio – proszek z chleba świętojańskiego

Dlaczego ekologiczny karob?

Produkt bio to taki, który posiada specjalny certyfikat ekologiczny i oznaczony jest zielonym listkiem złożonym z 12 gwiazdek. Symbol ten wskazuje, że został on wyprodukowany metodami ekologicznymi (bez użycia agrochemii i składników GMO).

Karob w kuchni

Dla wielu z nas karob nadal pozostaje produktem nieco egzotycznym. Nic zatem dziwnego, że nie wiemy, jak go wykorzystać w kuchni. Karob idealnie sprawdza się jako dodatek do ciast, tortów, lodów, jak również past, sosów i marynat. Ciekawym rozwiązaniem jest również zakup gotowych przekąsek  w postaci całych strąków karobowych lub pokruszonych..

BAKRA NATURA na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych dzieli się przepisami z wykorzystaniem zdrowych produktów, m.in. karobu.

Zobacz także

kobieta drapie się po karku

Produkty prosto z natury

Oprócz wyrobów z karobu oferujemy również inne, naturalne produkty: pastę tahini, herbatki ziołowe, w tym Gojnik i Dzika Lawenda, przyprawy, a także książki kucharskie i ceramikę. Wiele wskazuje na to, że dieta roślinna to dieta przyszłości. Odkrywamy tradycyjne oraz zupełnie nowe naturalne źródła pełnowartościowego pożywienia. Jednak to nie tylko zaspokajanie głodu. To także zmiany w świadomości, naszym nastawieniu do życia, do natury, do nas samych. W tym również chcielibyśmy uczestniczyć, jako firma, której na sercu leży nie tylko zdrowie, ale też kształtowanie postaw proekologicznych.

 

mówi Karolina Bartoszewska – Krawczyk.

Ekologiczny karob i inne produkty produkty Bakra Natura można zakupić online na stronie www.sklep.bakra.pl oraz w sklepach zielarskich i zielarsko-medycznych, sklepach z żywnością ekologiczną, a także w dobrych supermarketach w działach ze „zdrową żywnością”.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.