Przypominamy – Ekologiczne smaki w Gliwicach po raz XVII

XVII edycja Gliwickiego Kiermaszu Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej – Natura, zdrowie, kultura odbędzie się w sobotę 29 września 2012.

Na kiermaszu, jak co roku, będzie można kupić różnorodne produkty ekologiczne prosto od rolników, dowiedzieć się więcej na temat korzyści z zakupów produktów wytworzonych w sposób zrównoważony, wziąć udział w warsztatach i zdegustować przygotowane z ekologicznych produktów potrawy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla rodziców przygotowano warsztaty na temat prawidłowego odżywiania dzieci. Najmłodszych na pewno zainteresują warsztaty kulinarne, na których będą mogli odkryć w sobie prawdziwego mistrza kuchni, a trochę starsi dowiedzą się jak zadbać o dobrą kondycję swojego organizmu i zachować witalność w każdym wieku.  Pokazy sztuki kulinarnej ułatwią codzienne zmagania z obiadem, a dla tych, którym gotowanie sprawia przyjemność na pewno będą ciekawą inspiracją. Dobrego, ekologicznego smaku na pewno nie zabraknie.

Celem kiermaszu, oprócz sprzedaży produktów ekologicznych przez rolników,  jest zwrócenie uwagi konsumentów na to w jaki sposób produkowana jest żywność i jak sposób wytworzenia i przetworzenia jedzenia wpływa na zdrowie i kondycję, a także na otaczający nas świat.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Impreza ma charakter non-profit, a organizator Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach, co roku pozyskuje środki finansowe, aby ta przyjazna rolnikom i konsumentom impreza mogła się odbywać.

Kiermasz na stałe wpisał się w kalendarz imprez, na które czekają konsumenci z Gliwic oraz innych miast województwa śląskiego. Jest to jedna z większych imprez promujących rolnictwo ekologiczne i jego produkty w Polsce.

XVII Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej – Natura, zdrowie, kultura
Sobota, 29 września 2012 r. Hala Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej
ul. Kaszubska 28 w godzinach 9-18.
Program imprezy znajduje się na stronie: www.pkegliwice.pl

Wstęp na warsztaty i kiermasz jest bezpłatny. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału do dnia 15 września na adres: biuro@pkegliwice.pl lub telefonicznie – 32/231 85 91. Osoby, które zgłoszą swój udział będą miały pierwszeństwo uczestnictwa w warsztatach.

źródło: PKE Gliwice

Brak postów do wyświetlenia