Teraz czytasz...
Ekologiczne pasty z owoców z rozdrobnionymi pestkami – podpatrzone na Dniach Alergii i Ecoorganica
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekologiczne pasty z owoców z rozdrobnionymi pestkami – podpatrzone na Dniach Alergii i Ecoorganica

LiQberry to nowa marka na polskim rynku żywności ekologicznej. Pod szyldem tym oferowane są pasty z jagody, brusznicy i żurawiny. Co istotne, dzięki wykorzystaniu zjawiska kawitacji (więcej w informacji) pasty zawierają rozerwane elementy pestek a te z kolei cenione są za wiele prozdrowotnych właściwości. 

Stoisko z pastami wypatrzyliśmy podczas Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowych oraz EcoOrganica – targów, które odbyły się w podwarszawskim Nadarzynie w dniach 21-23 października 2016.

Czym są pasty LiQberry?

Pasty LiQberry mają konsystencję gęstego sosu. Można je dodawać do jogurtów, musli, soków lub jako polewa do budyni, galaretek, czy lodów lub innych ulubionych dań. Mogą być także stosowane jako dodatek na przykład do kanapek, naleśników czy ciasteczek.

– Można traktować je jako zamiennik surowych owoców, soków, czy tez dżemów lub konfitur. Ponieważ nie zawierają dodatku cukru mają charakterystyczny naturalny smak owoców. Dla nadania słodkiego smaku można dosłodzić miodem lub dowolnym słodzikiem. Jak każdy naturalny produkt typu funkcjonalnego najlepiej spożywać na czczo w celu przyswojenia jak największej ilości wartości odżywczych. Zalecenia stosowania: 1 łyżka (15g), 30 minut przed posiłkiem. Stosować 2-3 razy dziennie. Po otwarciu przechowywać w lodówce i należy spożyć w ciągu miesiąca. Zalecane spożycie 2-3 łyżki stołowe dziennie – tłumaczy Ronald Prokopowicz z LiQberry.

Walory zdrowotne pestek

– Większość z nas zapomina, że pestki to po prostu nasiona, czyli zawiązki nowego organizmu. Zawierają zatem wszystkie pierwiastki niezbędne do rozwoju nowej rośliny w skondensowanej formie. Są zasobne w bardzo wartościowe substancje odżywcze, minerały i witaminy.W organizmie ludzkim, tak jak w przypadku zwierząt, strawieniu ulega owocnia [miąższ] i częściowo skórka. Zawartość nasion podczas spożywania całych owoców w procesie trawienia jest więc niedostępna dla organizmu człowieka. Podczas procesu przebiegającego w wysokim ciśnieniu, struktura pestki oraz struktury komórkowe są rozrywane, a zawarte w niech mikroelementy przechodzą w formę pasty. Dzięki temu spożywając pasty LiQberry organizm ludzki jest wstanie przyswoić więcej minerałów i witamin niż w przypadku spożywania surowych owoców – dodaje Ronald Prokopowicz.

Gdzie pytać o pasty LiQberry?

Pasty dostępne dostępne są w wybranych sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością a także za pośrednictwem sklepu internetowego.

Zobacz także

Iwona Zasuwa

– Sklepy te mogą zakupić produkty bezpośrednio u nas lub za pośrednictwem hurtowni. Obecnie pracujemy nad rozwojem dystrybucji. Nie planujemy jednak sprzedaży w masowych hipermarketach. Stawiamy na sklepy specjalistyczne – wyjaśnia Ronald Prokopowicz.

Planowane jest poszerzenie dostępnych smaków past, ale tylko o owoce o wartościowym składzie pestek.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.