BioFach. Eko konopie coraz bardziej popularne

Konopie nie muszą być wykorzystywane tylko do produkcji narkotyków. Istnieją takie odmiany, które nadają się przede wszystkim do przygotowywania zdrowych, ekologicznych produktów.

Ekologiczne konopie i produkty z nich wytwarzane znajdowały się w ofercie coraz większej ilości firm prezentujących się na Targach BioFach w Norymberdze.– Z takich konopi praktycznie nie można przyrządzić narkotyków, ale bardzo trudno je rozróżnić. Dlatego, aby uprawiać konopie trzeba mieć specjalne pozwolenie. W Rumunii stosunkowo łatwo je uzyskać – mówi Oana Suciu z rumuńskiej firmy Canah, która na targach BioFach prezentowała ekologiczne produkty (także kosmetyki) z konopi.

– Zainteresowanie zdrowotnymi walorami konopi jest coraz większe nie tylko w krajach Europy Zachodniej, ale także w samej Rumunii – dodaje. Po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych, uprawy konopii mogą być poddane certyfikacji ekologicznej.

 Na zdjęciu: Stoisko rumuńskiej  firmy oferującej produkty z ekologicznej konopii

Jakie są zalety zdrowotne konopi?
Przede wszystkim wymienia się zawartość aminokwasów i kwasów tłuszczowych (Omega 3, 6 i 9). To także dobre źródło wysokiej jakości białka oraz witamin z grupy B i E. Na rynku dostępne są oleje, ciastka, herbata a także słodycze.

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 <!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Brak postów do wyświetlenia