Eko piekarnia, hurtownia i kawiarnia w Szczecinie – kolejny filmik promujący eko żywność

W kolejnym z filmów promujących żywność ekologiczną, Grzegorz Łapanowski wraz z ekipą filmową odwiedza szczecińskich pionierów produkcji żywności ekologicznej – firmę TAST.

Tast to firma rodzinna, której początki sięgają 1958 (jedno z pierwszych prywatnych przedsiębiorstw w komunistycznej Polsce). Jan Tabiński kieruje nią od 1983, a od 2001 roku aktywnie działa na rynku produktów ekologicznych. Działalność przedsiębiorstwa jest szeroka – to piekarnia, kawiarnia, eko sklep i hurtownia w jednym! W ofercie TAST znajduje się około 70 produktów ekologicznych: chleby, przekąski, ciasta, ciasteczka i garmażerka wegetariańska.

Jan Tabiński prowadzi także sklep z żywnością ekologiczną (ok. 2000 produktów) oferujący usługę dowozu towarów do klienta.

Przeczytaj wywiad Biokurera z Janem Tabińskim przeprowadzony przy okazji projektu ECROPOLIS – ORGANIC TASTE: O smaku eko ciasteczek i badaniach w projekcie Ecropolis

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Polecamy także inne filmy z Kampanii Promującej Żywność Ekologiczną:

Filmiki, w których Grzegorz Łapanowski odwiedza wybrane gospodarstwa i przetwórnie ekologiczne w Polsce realizowane są w ramach ministerialnej kampanii „Żywność ekologiczna – gwarancja dobrego smaku”, o której pisaliśmy w artykule: Ruszyła Ogólnopolska Kampania Promocyjna Żywności Ekologicznej . W ramach kampanii działa fanpage na Facebooku, profil na YouToube oraz blog internetowy prowadzony przez dietetyka: http://gwarancja-dobrego-smaku.blogspot.com/

Brak postów do wyświetlenia