Eko melasa z certyfikatem Fairtrade dostępna na polskim rynku

Ekologiczna melasa, czyli czarny, gęsty i słodki syrop otrzymywany z łodygi trzciny cukrowej jest już dostępny na polskim rynku. Eko melasa Meridian Organic posiada również certyfikat Fairtrade.

 

Melasa otrzymywana jest z łodygi trzciny cukrowej podczas procesu produkcji cukru trzcinowego. Ze względu na swój kolor i smak określana jest mianem „czarnego złota” i „czarnego cudu przyrody”. Z powodzeniem można stosować ją jako zamiennik dla cukru (warto wiedzieć, że melasa zawiera mniej kalorii niż cukier czy miód.

W 100g melasy jest ich 268, w przypadku cukru i miodu liczba kalorii mieści się w przedziale 350-450). Melasa jest także źródłem żelaza i wapnia oraz zawiera miedź, magnez, potas, cynk i witaminy z grupy B.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Jak wykorzystać melasę w kuchni? Sprawdza się jako dodatek do napojów, wypieków i marynat. Z powodzeniem wykorzystywać ją można także do smarowania naleśników.

Słoiczek 350 gramowy ekologicznej melasy Meridian z certyfikatem Fairtrade kosztuje około 9,50 zł. Za 700g trzeba zapłacić 18,50 zł.

źródło: wiecejnizeko.pl

 

Brak postów do wyświetlenia