Przedświąteczny Eko Jarmark to wydarzenie, na którym będzie można dowiedzieć się jak „zazielenić” swój styl życia a także dokonać zakupów produktów przyjaznych środowisku.
W dniach 25 marca – 3 kwietnia od 9:00 do 19:00 do nabycia będą ekologiczne artykuły spożywcze, kosmetyki, wyroby rękodzielnicze (wełniane, drewniane, ceramiczne) odzież i wiele innych. EkoJarmark to również okazja, by spróbować tureckich specjałów czy wegańskiej kuchni oraz dowiedzieć się jak uczynić swoją dietę bardziej przyjazną zdrowiu i środowisku.
Program Jarmarku
25.III. środa
godz. 12:00 – 16:00 Miejski Ogrodnik zostań producentem żywności przez cały rok!
Praktyczna wiedza jak zostać miejskim producentem rzodkiewki, pomidorów i ogórków oraz jak zazielenić swoją okolicę. Podczas warsztatów zagospodarujemy skrzynie po owocach trawami, ziołami oraz warzywami.
28.III, sobota
godz. 10:00 – 14:00 „Zrób sobie palmę”
Warsztaty recyklingowo-manualne, podczas których każdy Uczestnik będzie miał okazję własnoręcznie wykonać wielkanocną palmę z elementów pochodzenia wtórnego. W ruch pójdą kolorowe materiały, bibuły, wielobarwne sznurki ,papierowe i suszone kwiaty. Powstaną niezwykłe i trwałe ozdoby w sam raz na Niedzielę Palmową.
godz. 14:00 – 18:00 „Wielkanocne ozdoby z recyklingu”
Niezwykłe warsztaty plastyczno-recyklingowe w trakcie których powstaną fantastyczne ozdoby świąteczne z recyklingu. Będzie można samodzielnie wyczarować ozdobne marchewkowe girlandy na okno, słodkiego zajączka lub jajo na wielkanocny stół oraz kurczakową ozdobę do powieszenia na drzwi. Będzie się działo !
29.III, niedziela
godz. 13:00 – 17:00 „Wielkanocne koszyczki”
Warsztaty plastyczno-recyklingowe podczas których powstaną wielkanocne koszyczki z surowców pochodzenia wtórnego. Podczas zajęć Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można wykonać piękny koszyk z elementów , które można by uznać za odpady, a także w jaki sposób ominąć „zakupową gorączkę świąteczną” samodzielnie wykonując ozdoby doskonale się przy tym bawiąc!
1.IV, środa
godz. 12:00 – 16:00 Dzień ptaka
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaka warsztaty edukacyjne dotyczące ptaków miejskich. Mix ciekawych wiadomości i zabaw z ptakami w rolach głównych oraz warsztatów, podczas których Uczestnicy wyczarują ptaki zamieszkujące Wrocław z elementów pochodzenia wtórnego.
3.IV, piątek
godz.18:00 zakończenie Ekojarmarku. Wielkanocne Allelujah!
Więcej informacji: ekojarmark.pl