Teraz czytasz...
Wrocław. EKO jarmark wielkanocny na przełomie marca i kwietnia
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Wrocław. EKO jarmark wielkanocny na przełomie marca i kwietnia

 

Przedświąteczny Eko Jarmark to wydarzenie, na którym będzie można dowiedzieć się jak „zazielenić” swój styl życia  a także dokonać zakupów produktów przyjaznych środowisku.

W dniach 25 marca – 3 kwietnia od 9:00 do 19:00 do nabycia będą ekologiczne artykuły spożywcze, kosmetyki, wyroby rękodzielnicze (wełniane, drewniane, ceramiczne) odzież i wiele innych.  EkoJarmark to również okazja, by spróbować tureckich specjałów czy wegańskiej kuchni oraz dowiedzieć się jak uczynić swoją dietę bardziej przyjazną zdrowiu i środowisku.

Program Jarmarku

25.III. środa

godz. 12:00 – 16:00  Miejski Ogrodnik zostań producentem żywności przez cały rok!

Praktyczna wiedza jak zostać miejskim producentem rzodkiewki, pomidorów i ogórków oraz jak zazielenić swoją okolicę.  Podczas warsztatów zagospodarujemy skrzynie po owocach trawami, ziołami oraz warzywami.

28.III, sobota

godz. 10:00 – 14:00  „Zrób sobie palmę”

Warsztaty recyklingowo-manualne, podczas których każdy Uczestnik będzie miał okazję własnoręcznie wykonać wielkanocną palmę z elementów pochodzenia wtórnego. W ruch pójdą kolorowe materiały, bibuły, wielobarwne sznurki ,papierowe i suszone kwiaty. Powstaną niezwykłe i trwałe  ozdoby w sam raz na Niedzielę Palmową.

godz. 14:00 – 18:00  „Wielkanocne ozdoby z recyklingu”

Niezwykłe warsztaty plastyczno-recyklingowe  w trakcie których powstaną fantastyczne ozdoby świąteczne z recyklingu. Będzie można samodzielnie wyczarować ozdobne marchewkowe girlandy na okno, słodkiego zajączka lub jajo na wielkanocny stół oraz kurczakową ozdobę do powieszenia na drzwi. Będzie się działo !

29.III, niedziela

godz. 13:00 – 17:00  „Wielkanocne koszyczki”

Warsztaty plastyczno-recyklingowe podczas których powstaną wielkanocne koszyczki z surowców pochodzenia wtórnego. Podczas zajęć Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można wykonać piękny koszyk z elementów , które można by uznać za odpady, a także w jaki sposób ominąć „zakupową gorączkę świąteczną” samodzielnie wykonując ozdoby doskonale się przy tym bawiąc!

1.IV, środa

godz. 12:00 – 16:00 Dzień ptaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaka warsztaty edukacyjne dotyczące ptaków miejskich. Mix ciekawych wiadomości i zabaw z ptakami w rolach głównych oraz warsztatów, podczas których Uczestnicy wyczarują  ptaki zamieszkujące Wrocław z elementów pochodzenia wtórnego.

3.IV, piątek

godz.18:00  zakończenie Ekojarmarku. Wielkanocne Allelujah!

Więcej informacji: ekojarmark.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.