Dzienniczek Alergii – bezpłatna aplikacja już dostępna!

Cierpisz na alergię lub astmę? Musisz brać leki, o których zdarza ci się zapomnieć? Dzienniczek Alergii będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Dzienniczek Alergii wg MACVIA-ARIA jest bardzo prosty w użyciu. Został opracowany przez zespół alergologów z całego świata, a nauka medyczna łączy się tutaj z praktyką. Dzięki aplikacji możliwe jest zapisywanie objawów alergicznego nieżytu nosa (inaczej kataru siennego), symptomów astmy, jak również odnotowanie przyjętych danego dnia leków.

Jak działa Dzienniczek Alergii?

Ocena objawów przez użytkownika jest intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć na linii odpowiedzi na zadane pytania (w przypadku alergii – trzy, zaś astmy – cztery). Nasz ruch ogranicza się zatem do naciśnięcia ekranu i przesunięcia suwaka w odpowiednie miejsce.

W aplikacji zapisywać można również przyjmowane na stałe leki. Ich baza znajduje się już w aplikacji, więc wystarczy wybrać odpowiedni lek z listy i zapisać go na swoim profilu. Zmiany można wprowadzać na bieżąco (np. dodając nowe specyfiki lub wykreślając te, które przestaliśmy stosować).

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W ciągu dnia można aktualizować i edytować zarówno ocenę objawów, jak również przyjęte leki.

Dla kogo Dzienniczek Alergii?

Czy warto pobrać Dzienniczek Alergii? Każdy kto zmaga się z alergią lub astmą odpowie, że tak. Wie bowiem, jak ważne jest kontrolowanie występowania objawów alergii (czy się nasilają? czy ustępują rano lub wieczorem?). Uzupełnienie symptomów o listę przyjmowanych leków pozwoli z kolei ocenić, czy podjęte leczenie farmakologiczne jest skuteczne.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Dostępna jest także w sklepie Google Play (Android) i ApplStore (iOS).

Oprac. Agnieszka Gotówka

Brak postów do wyświetlenia