Dziś rozpoczynają się Targi Eko Gala

Dziś w Rzeszowie rozpoczynają się V Międzynarodowe Targi Żywności, Produktów i Technik Ekologicznych „EKOGALA 2011”.
Impreza targowa potrwa do niedzieli 22 maja. Stoiska producentów żywności i innych produktów ekologicznych znajdować się będą w Regionalnym Centrum Widowiskowo – Sportowym w Rzeszowie (ul. Podpromie 10).

W trakcie pierwszego dnia Targów dojdzie do próby bicia rekordu Guinessa w kategorii największy na świecie tort w kształcie piramidy. Do jego przyrządzania wykorzystanych zostanie 100 kg ekologicznej czekolady.

Czytaj: Eko Gala. Powstanie największy tort na swiecie z eko czekoladą


W Eko Gali biorą udział producenci produktów ekologicznych posiadający certyfikat rolnictwa ekologicznego, stowarzyszenia i firmy świadczące usługi dla branży ekologicznej, a także jednostki certyfikujące, jednostki doradztwa rolniczego i inne działające na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Do udziału zaproszono także wystawców  z Ukrainy, Niemiec, Węgier, Czech i Słowacji.

Targom towarzyszyć będą konferencje poświęcone problematyce rynku żywności ekologicznej w Polsce, energetyce odnawialnej, a także liczne prezentacje, degustacje, konkursy z cennymi nagrodami.

Impreza objęta jest honorowym patronatem Ministra   Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 


Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Brak postów do wyświetlenia