Dziś otwarcie eko sklepu poznańskiego Społem

2 tysiące produktów (żywność ekologiczna, kosmetyki eko i naturalne środki czystości), spośród których 90% posiada certyfikat BIO – dziś rusza ekologiczny sklep Społem w Poznaniu.

 

Mieszkańcy Poznania już od 30 listopada będą mogli zaopatrywać się w produkty ekologiczne w eko sklepie przy ul. Młyńskiej 7, wejście od Placu Cyryla Ratajskiego. – Na całej powierzchni sprzedażowej, będzie można wybierać spośród 2 tys. produktów, z czego blisko 90% zostało wyprodukowanych zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego i posiada stosowne certyfikaty, potwierdzające spełnienie wymagań produkcji ekologicznej. Kupić będzie można zarówno produkty świeże, nabiał, wędliny, warzywa i owoce, pełną gamę produktów spożywczych, a ponadto ekologiczne kosmetyki, środki higieniczne, bieliznę oraz środki czystości – relacjonuje Grzegorz Maliszewski z firmy Biofuturo, która objęła patronat nad inicjatywą.

 

Społem PSS w Poznaniu w branży spożywczej obecne jest od 92 lat. Uruchomienie sklepu poprzedziły szkolenia obsługi z zakresu przepisów, norm jakościowych oraz zagadnień związanych z rolnictwem ekologicznym, a także szczegółowe szkolenia w zakresie oferowanych produktów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     


– Od roku 2012 sklep zostanie poddany certyfikacji, co dodatkowo będzie potwierdzało jakość obsługi i oferowanych towarów. Oferta sklepu będzie adresowana zarówno do osób będących od lat konsumentami produktów ekologicznych, jak również do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z produktami bio. Liczymy na to, że ten pierwszy sklep, da początek nowej sieci sklepów Eko Społem w Poznaniu oraz zachęci pozostałe Spółdzielnie spod szyldu Społem do wdrażania podobnych projektów na terenach objętych ich działalnością
– dodaje Grzegorz Maliszewski.

 

Otwarcie sklepu zbiega się z nadchodzącą pierwszą edycją dużej kampanii społecznej, organizowanej przez Stowarzyszenie Polska Ekologia, pt. Tydzień Żywności Ekologicznej (28.11-04.12). Jest to pierwsza kampania społeczna, która ma za zadanie zwrócić uwagę wszystkich Polaków na Rolnictwo Ekologiczne i zachęca do zapoznania się z produktami pochodzenia ekologicznego, poprzez zakupienie chociażby jednego produktu w tej kategorii.

Przeczytaj wiecej na temat Tydzień żywności ekologicznej

źródło: Biofuturo

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia