Teraz czytasz...
Dr Tadeusz Błaszczyk gościem Festiwalu Wibracje
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Dr Tadeusz Błaszczyk gościem Festiwalu Wibracje

Dr Tadeusz Błaszczyk będzie gościem Festiwalu Wibracje, który odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2017 r. w Serocku k. Warszawy. Podczas wydarzenia przewidzianych jest szereg prelekcji dotyczących nowoczesnego wykorzystania tradycyjnej wiedzy medycznej pochodzącej z Chin.

Medycyna chińska to jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie. Jej piękno polega na tym, że postrzega człowieka jako psycho-fizyczną całość będącą w stałej relacji ze środowiskiem. Celem każdej terapii jest kompleksowa troska o cały organizm, a nie doraźne leczenie pojedynczych objawów, czy dysfunkcji. Kluczowe dla stanu zdrowia było wzmacnianie odporności, poprawa krążenia krwi oraz energii życiowej „Qi”.

Polska ma poczesne miejsce w propagowaniu chińskiej medycyny. Jako pierwszy wprowadził ją bowiem na salony Europy w połowie XVII wieku misjonarz jezuita O. Michał Piotr Boym SJ, student Akademii Krakowskiej, czyli obecnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie godnym następcą światłego jezuity jest dr Tadeusz Błaszczyk.

Dyplomowany lekarz, który po kilkuletniej praktyce konwencjonalną medycyną zachodnią zainteresował się tradycyjnymi chińskimi metodami leczenia. W efekcie wyjechał do Chin, gdzie ukończył wieloetapowy kurs akupunktury oraz zgłębiał wiedzę dotyczącą leczenia ziołami i metod chińskiej fitoterapii. Już w Polsce na Uniwersytecie Wrocławskim doktoryzował się z farmakognozji ziół chińskich. Bazując na swojej wiedzy i wynikach badań naukowych założył Zakład Doświadczalny Roślin Leczniczych w Hamm. Tam przeprowadził szereg udanych prób z uprawą ziół chińskich, które wykazały, że większość z nich może być hodowana w europejskich warunkach klimatycznych, a surowce są tak samo wartościowe. Z jego porad korzystał między innymi prof. Bohme z Uniwersytetu w Monachium, który rozpoczął produkcję ziół i prowadzi ją z dużym sukcesem do dzisiaj.

Dr T. Błaszczyk jest autorem wielu prac w tym nowoczesnego podręcznika pt. „Podstawy Teoretyczne tradycyjnej Medycyny Chińskiej” przedstawiającego podstawy teoretyczne i zasady leczenia w medycynie chińskiej oraz kompendium Chińskiej Materia Medica, która prezentuje około 600 ziół, klasyfikowanych i opisanych zgodnie z zasadami nowoczesnej, chińskiej fitoterapii pt. „Leczę ziołami chińskimi”. Obecnie dzieli się skutecznymi rozwiązaniami leczniczymi, które są odpowiedzią na dramatycznie malejącą efektywność konwencjonalnej medycyny zachodniej. W swoim dorobku ma setki pacjentów, którzy dzięki jego wiedzy i radom wciąż cieszą się życiem i zdrowiem.

Zobacz także

placki tortilli na talerzu

Dr Tadeusz Błaszczyk będzie gościem Festiwalu Wibracje. Podczas wydarzenia przewidzianych jest szereg prelekcji dotyczących nowoczesnego wykorzystania tradycyjnej wiedzy medycznej pochodzącej z Chin. W programie Festiwalu znajdzie się między innymi: wykład na temat integracyjnej medycyny chińskiej w perspektywie rozwiązania trudności współczesnej medycyny zachodniej: „Nowy zawód leczniczy – terapeuta medycyny chińskiej”, prelekcja nt. uprawy ziół chińskich w Polsce oraz satsang dotyczący wpływu psychiki i podświadomości na zdrowie fizyczne, patologii błędnego myślenia, psychoterapii chińskiej i pojęcie Shen – ponadnaturalnej siły, która pojawia się w wielu dawnych kulturach. W trakcie Festiwalu przewidziany jest także prywatny panel w kameralnej sali, gdzie dr Błaszczyk będzie bezpłatnie przyjmował pacjentów, diagnozując, przepisując zioła oraz udzielając porad leczniczych i dietetycznych.

Szczegóły na: www.wibracje.com.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.