Czekolada Fair Trade jako walentynkowa niespodzianka?

eadmorelinkintro}więcej

Dlaczego warto sięgnąć po czekoladę wyprodukowaną w ramach systemu Fair Trade?Polscy dystrybutorzy produktów Sprawiedliwego Handlu przygotowali kilka walentynkowych promocji na czekoladę. Sprawdźcie!

Certyfikat ten gwarantuje uczciwy zarobek plantatorom kakako. Jak czytamy w tekście opublikowanym na stronie ekonsument.pl, sytuacja na rynku kakao a więc podstawowego surowca wykorzystywanego przy produkcji czekolady sprawia, że pieniądze jakie uzyskują plantatorzy tej rośliny nie pozwalają na godne życie:

– Uprawa i zbiór ziaren kakaowca wymaga dużych nakładów ręcznej pracy, która stanowi podstawowe źródło utrzymania dla 5,5 miliona drobnych farmerów i farmerek, jednak aż 14 milionów wiejskich robotników jest zależnych od uprawy tego surowca. Zarobki pozostają bardzo niskie – często poniżej granicy ubóstwa wynoszącej 1,25 USD na dzień. Rynek kakao zdominowany jest przez wielkich graczy, którzy zbijają zyski na wyzysku osób znajdujących się na najniższym szczeblu łańcucha dostaw. Szacuje się, że w 2012 roku ponad 2/3 światowej produkcji czekolady znajdowało się w rękach zaledwie 5 firm.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

SklepFairTrade.pl proponuje od 10 do 16 lutego czekolady ekologiczne i Fair Trade Seed&Bean można kupić za 10 zł (30% taniej niż zazwyczaj).Skorzystać można także z promocji na yerba mate. Od dziś do 16 lutego yerba mate Pizda del Mundo 10% taniej.

Promocje przygotowało także Polskie Stowarzyszeni Sprawiedliwego Handlu. W dniach w sklepie internetowym Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu czekolady z 15 % rabatem.

  • http://sklep.sprawiedliwyhandel.pl/pr582_SBodka%20promocja%20na%20Walentynki
  • http://sklep.sprawiedliwyhandel.pl/kategoria-25-13-Czekolada

Więcej na temat jakości kakao w artykule: Ekologiczne kakao na zimowy chłód

Brak postów do wyświetlenia