Teraz czytasz...
Czas na zmianę. Wybierz lokalność! Jak wspierać rolnictwo przyjazne przyrodzie i ludziom? – nowy poradnik dostępny
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Czas na zmianę. Wybierz lokalność! Jak wspierać rolnictwo przyjazne przyrodzie i ludziom? – nowy poradnik dostępny

Na czym polega lokalna produkcja i konsumpcja żywności? Gdzie szukać żywności ekologicznej i Fair Trade? Jaki wybór mamy jako konsumenci? – to tylko niektóre z pytań, na które pomaga odpowiedzieć nowy poradnik „Czas na zmianę. Wybierz lokalność! Jak wspierać rolnictwo przyjazne przyrodzie i ludziom?” opublikowany przez Polską Zieloną Sieć.

Działanie na rzecz rozwoju lokalnego, to jednak nie tylko zmienianie najbliższego oto czenia. To również sposób, w jaki możemy wpływać na funkcjonowanie współczesnego zglobalizowanego świata, by stał się lepszym miejscem do życia także dla mieszkańców globalnego Południa, czyli ubogich krajów Afryki, Ameryki Południowej czy Azji.  Współzależności między różnymi regionami świata widać szczególnie wyraźnie w dziedzinie rolnictwa, a zwłaszcza w dominującym obecnie globalnie modelu wytwarzania dystrybucji żywności. Przemysłowa produkcja żywności na skalę masową daleka jest od wiedzy zrównoważonego korzystania ze środowiska naturalnego i nie przyczynia się do poprawy sytuacji najbiedniejszych –czytamy we wstępie.

Poradnik napisany jest przystępnym, prostym językiem i zawiera wiele odesłań do dalszych źródeł informacji dotyczących poruszanych w nim zagadnień. Poradnik jest bezpłatny, można go pobrać w formie pliku PDF

Polska Zielona Sieć (PZS) jest organizacją pożytku publicznego, która zrzesza organizacje ekologiczne z całej Polski. Wspólnie budujemy społeczne poparcie dla rozwoju szanującego środowisko naturalne, upowszechniamy edukację globalną, tworzymy mechanizmy społecznej kontroli wydatkowania funduszy publicznych, promujemy od powiedzialne zachowania konsumenckie, a także wspieramy zrównoważony rozwój krajów globalnego Południa i społeczeństwo obywatelskie w Europie Wschodniej. spółpracujemy z wieloma organizacjami krajowymi i międzynarodowymi.

Więcej o działalności Polskiej Zielonej Sieci

  • www.zielonasiec.pl
  • www.globalnepoludnie.pl
  • www.ekonsument.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.