Teraz czytasz...
„Czajnikowy.pl. Dobra herbata” – niezwykła podróż śladem herbacianej kultury
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

„Czajnikowy.pl. Dobra herbata” – niezwykła podróż śladem herbacianej kultury

Agnieszka Gotówka

Wydawałoby się, że o herbacie nie można napisać wiele. Większość z nas pije ją codziennie, a jej przygotowanie nie wiąże się z żadnym rytuałem. Robimy to wręcz odruchowo. Rafał Przybylok przekonuje jednak, że herbata niejedno ma imię. Właśnie ukazała się jego książka „Czajnikowy.pl. Dobra herbata”. To lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników herbacianych napojów.

Rafał Przybylok od wielu już lat dzieli się z ludźmi swoją herbacianą pasją. Prowadzi program tematyczny, udziela się jako ekspert w mediach, przekazuje swoją wiedzę w czasie warsztatów, jest właścicielem herbaciarni. Dzięki wydawnictwu „Nasza Księgarnia” można go również czytać.

Herbaciane opowieści

„Czajnikowy.pl” to prawdziwa gratka dla tych osób, które w herbacie widzą coś więcej niż tylko odruchowo wręcz zaparzany napój. Rafał Przybylok zadbał, by w książce znalazły się wszystkie niezbędne informacje na temat herbaty. Nie brakuje w niej również ciekawostek, legend i porad. I dlatego też „Czajnkowy.pl” czyta się niezwykle lekko.

Autor zdecydował się podzielić książkę na pięć części. Pierwsza dotyczy podstawowych informacji na temat herbaty, druga opowiada o sposobach jej uprawy i obróbki. Trzecia część (niezwykle fascynująca!) to wycieczka „czarką po mapie”. To tu znajdziemy opisy różnych herbat z wszystkich niemal zakątków świata. Kolejny rozdział to poradnik herbaciarza, czyli wszystko o akcesoriach, parzeniu i przechowywaniu liściastego napoju. Na samym końcu Rafał Przybylok dzieli się przepisami i podpowiada, co jeszcze możemy zrobić z herbatą.

Wiedza herbacianego miłośnika

Na stronach”„Czajnikowy.pl” pojawiają się również wspomniane wcześniej legendy. Są niezwykle ciekawe i stanowią dobre urozmaicenie testu. Pokazują ponadto stosunek społeczeństwa do herbaty na przestrzeni wieków. Z książki możemy też czerpać wiedzę na temat jej właściwości zdrowotnych. A tych herbata ma niemało!

Na uwagę zasługuje również bardzo dobre wydanie poradnika. Twarda oprawa, ciekawe rozmieszczenie treści, a do tego niezwykłe fotografie autorstwa Jadwigi Janowskiej – to wszystko składa się na świetną jakość recenzowanej książki.

Herbata zielona czy biała, a może karkade, bubble tea (z tapioki) lub genmachicha? Propozycji w książce „Czajnikowy.pl” jest całe mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie. To propozycja zarówno dla smakoszy, jak i osób, które na temat herbaty wiedzą jeszcze niewiele. Stanowi dobre źródło inspiracji dla wszystkich miłośników liściastego naparu.

5 powodów, dla których warto kupić książkę „Czajnikowy.pl. Dobra herbata”

  1. W książce znajduje się mnóstwo informacji na temat herbaty: sposobów jej parzenia, rodzajów, przechowywania i obróbki.
  2. To prawdziwa encyklopedia herbacianej kultury.
  3. Autor, Rafał Przybylok, to pasjonat herbaty i popularyzator świadomego jej picia. Prowadzi warsztaty tematyczne, jest właścicielem herbaciarni w Zabrzu.
  4. To świetna propozycja na prezent. Spodoba się każdemu, kto lubi pić herbatę i chciałby na jej temat dowiedzieć się nieco więcej.
  5. Znajdziemy tu wiele przepisów na herbaciane napoje. Niektóre z nich opracował sam autor, inne wywodzą się z tradycji różnych krajów.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.