Cykl artykułów o Fair Trade w czasopiśmie Filiżanka Smaków

Sprawiedliwy Handel. Czy jest potrzebny? Czy działa? – to tytuł artykułu opublikowanego we wrześniu na łamach czasopisma Filiżanka Smaków.

Rozpoczął on cykl tekstów poświęconych Fair Trade, który publikowany będzie na temat tego magazynu. Autorem artykuły jest Borys Bińkowski, naukowiec zajmujący się tematyką Sprawiedliwego Handlu angażujący się także w działania Szczypty Świata –  jednej z najdłużej działających na polskim rynku firm zajmujących się Fair Trade.

Myślę, że sprawiedliwy handel to przede wszystkim zobowiązanie, aby nasze codzienne, zwykłe czynności nie przynosiły innym krzywdy. Wydaje się to oczywiste. Nie chcemy, żeby czytanie książki, jeżdżenie samochodem czy kupowanie chleba w piekarni sprawiało komuś przykrość bądź wyrządzało mu krzywdę. Robiąc zakupy w sklepie, najczęściej się nad tym nie zastanawiamy – tymi słowami rozpoczyna się tekst.

Bezpłatny dostęp do artykułu możliwy jest poprzez stronę internetową Koalicji Sprawiedliwego Handlu.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Czasopismo Filiżanka Smaków  dostępne jest natomiast w sieciach Empik na terenie całej Polski.

Kolejne artykuły dotyczące Sprawiedliwego Handlu przedstawiać  będą szczegółowe zasady, którymi kierują się organizacje Sprawiedliwego Handlu. Przedstawiona zostanie również droga produktów z dalekich krajów do konsumenta a także proces przetwórczy dzięki któremu kakao staje się czekoladą.

Więcej na temat Sprawiedliwego Handlu przeczytacie w naszym specjalnym dziale poświęconym Fair Trade.

Brak postów do wyświetlenia