Teraz czytasz...
Bytom będzie miał eko jarmark
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Bytom będzie miał eko jarmark

Regularnie odbywający się bazar z żywnością ekologiczną, tradycyjną i lokalną to cel jaki postawili sobie organizatorzy miejscowego eko jarmarku. To także nawiązanie do miejskich tradycji.

– Eko jarmark w Bytomiu planowany jest w miejscu dawnego bytomskiego bazaru z okresu międzywojennego. Będzie odbywał się w środy na placu Jana  III Sobieskiego w godz. 12-19. Chcemy zacząć od 2 lipca 2014 –  zapowiada Agnieszka Kubanek z Fundacji Zielona Edukacja, która jest inicjatorem przedsięwzięcia.

Wystawcy na bytomskim eko bazarze

Wśród wystawców zapowiadani są: Piekarnia Cukiernia Smolorz Bogdan, Art Food (produkty z Portugalii),Bacówka u Jancoka, Gospodarstwo Ekologiczne Sokół pana Eugeniusza oraz Winny Garaż, zioła od FreshMint,  Kreta-24,  restauracja Museum, Eko- Ryby z Ochab, warzywa z gospodarstw ekologicznych firmy Bio.k , lokalne rękodzieło, kosmetyki naturalne itd.

 

Mini eko jarmark na początek

Przedsmakiem regularnych kiermaszy będzie mini eko jarmark na imprezie z okazji Otwarcia /Zamknięcia ulicy Rycerskiej w Bytomiu – to już 20 czerwca 2014 (w sobotę).


– Oprócz jarmarku prowadzić będziemy warsztaty z zakresu ochrony środowiska naturalnego, które mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół średnich i rozpowszechnienie  idei ekologii od najmłodszych lat. Będziemy chcieli stworzyć model Eko Rodziców – autorytatywny  przykład pokazujący jak dbać o środowisko naturalne i szanować przyrodę np. poprzez segregację odpadów i prowadzenie ekologicznego trybu życia
– dodaje Agnieszka Kubanek.


Zielona Edukacja
to stowarzyszenie na rzecz pro ekologicznego trybu życia, kształtowania postaw ekologicznych, doskonalenia systemu zarządzania środowiskiem i prowadzenia działalności gospodarczej na cele statutowe. Celem stowarzyszenia jest aktywizacja społeczna mieszkańców Bytomia i okolicznych miast oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Co: Eko jarmark Bytom
Gdzie: Plac Jana  III Sobieskiego, godz. 12-19
Kiedy: co środę, począwszy od 2 lipca 2014

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.