Bydgoszcz. Świąteczne eko zakupy na frymarku

Pieczywo, sery, twarogi, konfitury, wędliny – wszystko świeże, najwyższej jakości i od lokalnych producentów (bardzo często z eko certyfikatem).  15 grudnia rusza Frymark Bydgoski – jarmark regionalnej żywności i rękodzieła.

Zakupy u lokalnych rolników i producentów zrobić będzie można na terenie klubu Mózg (ul. Parkowa 2) w niedzielę 15 grudnia od 10 do 14.  Organizatorzy (a wśród nich i my, czyli Biokurier.pl) zakładają, że Frymark Bydgoski stanie się wydarzeniem cyklicznym.

Na Kujawach i Pomorzu jest wielu rolników i niewielkich przetwórców, ale wciąż mają oni jednak problem z dotarciem do klientów. Ci z kolei bardzo często nie wiedzą jak rozpoznać wysokiej jakości żywność i gdzie jej szukać. Frymark Bydgoski może pomóc rozwiązać ten problem. Oprócz sprzedaży odbywać się tam będą również prelekcje, dyskusje i spotkania dotyczące żywności lokalnej, tradycyjnej i ekologicznej. Podobne, bardzo cenne inicjatywy, organizowane są już w Warszawie (np. BioBazar, Otwarte Wrota, Le Targ, Urban Market czy Targ Śniadaniowy), Wrocławiu (Bazar Smakoszy), Poznaniu (Tygiel, Zielony Bazar), Toruniu (Jarmark Toruński), Trójmieście (Jarmark BoZeWsi). Jest szansa, że do tego grona dołączy także Bydgoszcz.

-Wśród produktów oferowanych na inauguracyjnym frymarku znajdą się: przetwory,  pieczywo, sery kozie, twarogi, wędliny, soki i syropy, jaja, ciasto, pierogi pieczone, zioła suszone. Wiele z tych produktów posiada certyfikat ekologiczny a wszystkie tworzone są z pasją i dbałością o jakość bo producenci ręczą za nie osobiście – zapowiada Piotr Jarecki, jeden ze współorganizatorów imprezy a także właściciel sklepu i gospodarstwa ekologicznego.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Bieżące informacje dotyczące oferowanych produktów i wystawców pojawiać się będą na facebookowej stronie wydarzenia:  www.fb.com/frymark.bydgoski

Już wkrótce więcej informacji na temat wystawców.

Krótkie podsumowanie:

Co? Frymark Bydgoski. Jarmark Regionalnej Żywności i Rękodzieła
Gdzie? Bydgoszcz, klub Mózg, ul. Parkowa 2
Kiedy? 15 grudnia (niedziela) od 10 do 15
Bieżące informacje: www.fb.com/frymark.bydgoski

Brak postów do wyświetlenia