Teraz czytasz...
Buraczki – zadziorni przyjaciele [konkurs]
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
NaturaFood & BeEco | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
NaturaFood & BeEco | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Buraczki – zadziorni przyjaciele [konkurs]

Przez lata zapomniane i niedoceniane – dziś przeżywają prawdziwy renesans, zbierając laury od lekarzy i dietetyków. Mowa o burakach, które ostatnimi czasy zagościły w ścisłej czołówce superfoods. Same buraczki zadzierają nosa twierdząc, iż nie zamierzają oddać tego zaszczytnego tytułu… a my wraz z Primaviką zapraszamy do udziału w konkursie na ich temat!

Pewność buraczków nie jest zgubna, bo warzywo te to prawdziwa kopalnia cennych witamin i pierwiastków. Znajdziemy w nich olbrzymie pokłady witaminy C i witamin z grupy B, wzmacniających odporność organizmu i pozytywnie wpływających na zdrowie psychiczne. Idealnie więc sprawdzą się na jesienno-zimową chandrę. 

Cenna betanina

Co więcej, buraczki zawierają betaninę, której zawdzięczają charakterystyczny czerwony kolor – barwnik ten pełni jednak w organizmie człowieka ważniejszą rolę, bowiem działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwnowotworowo. Takiego kompana warto więc mieć w kuchni przez cały rok.

Prozdrowotne właściwości buraczków

Buraczki mają szerokie zastosowanie w dietoterapii chorób klinicznych, głównie związanych z układem krwionośnym, wątrobą i zaburzeniami hormonalnymi. Dzięki obecności specyficznych barwników i przeciwutleniaczy wspomagają przyswajanie tlenu przez komórki, co jest ważne w leczeniu anemii, białaczki i chorób serca. Duża zawartość kwasu foliowego pomaga neutralizować szkodliwe działanie homocysteiny, która jest podstawowym czynnikiem ryzyka chorób cywilizacyjnych. Co więcej, badacze udowodnili, że azotany zawarte w soku z buraków podnoszą we krwi stężenie tlenku azotu, który jest pomocny w regulacji ciśnienia krwi. Najciekawsze jest to, że im wyższe ciśnienie tętnicze u pacjenta, tym silniejsze działanie pożytecznych azotanów.

Medycyna naturalna uważa buraki za pokarm uspokajający ducha, oczyszczający krew oraz remedium w przypadku zaburzeń pracy wątroby i zaparć.

Jesień – idealna pora na przetwory z buraczkó

Jesień to idealna pora na domowe przetwory ze świeżych buraczków. Z zaufaniem możemy tutaj sięgnąć po ekologiczne przetwory na półkach sklepowych.

Polskie buraczki są najsmaczniejsze, o czym zapewnia nas Primavika – producent ekologicznej żywności Primaeco. „Buraczki Pychotka” marki Primaeco to klasyk z tradycją, poparty ekologicznym charakterem surowców i wieloletnim zadowoleniem konsumentów.

Takie buraczki wzbogacą niejedną potrawę – chłodnik, sałatkę, czy warzywną tartę. Dla poszukiwaczy wyrafinowanych smaków marka Primaeco proponuje nowość – „Buraczki Smaczki”, tarte i zasmażane z cebulką. Duży słoiczek „Smaczków” idealnie wkomponuje się w klimat rodzinnego obiadu.

Więcej informacji na temat buraczanych produktów Primaviki:

http://www.primavika.pl/buraczki-tarte-zasmazane-bio-smaczki/
http://www.primavika.pl/buraczki-pychotka-bio/

Uwaga konkurs!

Macie ochotę na małą degustację przysmaków od Primaviki (buraczków z pewnością nie zabraknie w tych zestawach)? Zapraszamy do udziału w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie.

Jaki barwnik odpowiada za czerwoną barwę buraków?

Konkurs rozstrzygnięty.

Zobacz także


Nagrody powędrują to: Anny z Radzionkowa, Agnieszki ze Śremu i Adriana z Sycowa. Gratulujemy!

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu to wydawca serwisu biokurier.pl: Eko Media Karol Przybylak, adres do korespondencji: Siedlecka 62, 85-412 Bydgoszcz.
2. Nagrodami w konkursie jest 3 zestawy (w każdym 6 produktów) przygotowane i ufundowane przez firmę Primavika sp z o.o.
3. Organizator dostarcza firmie Primavika dane adresowe zwycięzców, firma Primavika odpowiada za dostarczenie nagród.
3. Biorąc udział w konkursie użytkownik zgadza się do przetwarzania przez Eko Media i Primavika jego danych kontaktowych tylko i wyłącznie w celu realizacji konkursu.
4. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 11 listopada 2015, 23:59:59
5. Nagrodzone zostaną e-maile, które dotrą na skrzynkę konkursy@biokurier.pl jako 10,50 i 100.
6. Zgłoszony do konkrusu e-mail musi zawierać odpowiedź na pytanie konkursowe i dane do wysyłki.
5. Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.