Teraz czytasz...
Bioslavnosti po raz 10! Zdrowe i smaczne gotowanie podczas wyjazdów tematem przewodnim
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Bioslavnosti po raz 10! Zdrowe i smaczne gotowanie podczas wyjazdów tematem przewodnim

 

Jubileuszowa 10 edycja festiwalu Bioslavnosti jak co roku odbędzie się w Starym Mescie pod Snieżnikiem (to w Czechach, ale tuż przy granicy z Polską). W programie pokazy kulinarne, jarmark oraz koncerty. 

Festiwal odbędzie się 11 lipca 2015 r. na terenie firmy PRO-BIO w miejscowości Staré Město pod Śnieżnikiem. W tym roku hasło przewonie brzmi: „Na wakacje z PRO-BIO”. Przez cały dzień tematem przewodnim będzie możliwość zdrowego, smacznego i łatwego gotowania podczas wycieczek i wyjazdów wakacyjnych.

– Zaprezentujemy Państwu naszą szeroką gamę mieszanek BIOLINIE stworzonych do szybkiego przygotowywania potraw z produktów ekologicznych. Podstawą ich składu są tzw. zapomniane surowce, takie jak gryka, orkisz i proso, które są przygotowane według tradycyjnych czeskich przepisów oraz ogólnoświatowe składniki, takie jak ryż, bulgur lub kuskus – przyrządzone w stylu kuchni egzotycznej. Dzięki temu, że przez cały dzień otwarte będą pomieszczenia firmy, nasi goście będą mogli zajrzeć do środka i zapoznać się z poszczególnymi procesami. Zainteresowane osoby mogą odwiedzić młyn, młyn bezglutenowy, pakowalnię, magazyny i poznać cały proces produkcji – począwszy od ziarna aż do zapakowanej mąki, kaszy i innych produktów – zapowiadają Marek Drbohlav i Lenka Panská z PRO-BIO.

Na towarzyszącym festiwalowi jarmarku pojawią się stanowiska z asortymentem PRO-BIO oraz bio produktami od rolników, mleczarzy, piekarzy i innych. Przez cały dzień do dyspozycji naszych gości będą posiłki składające się z różnorodnych dań mięsnych, wegetariańskich i bezglutenowych.

 

Głównym gościem w tym roku będzie czeska aktorka zajmująca się również dubbingiem, Kamila Špráchalová, która jest świetną kucharką i zwolenniczką ekologicznej żywności.

Nieodłączną częścią BIOSLAVNOSTI jest oprawa muzyczna. W tym roku w godzinach popołudniowych usłyszymy zespół Helemese, następnie Hromosvod z Vladimírem Mertą, a następnie zespół The Finally i Cocoman & Solid Vibes. Późne godziny wieczorne należeć będą do zespołu Supergroup Cz.

Więcej informacji dotyczących BIOSLAVNOSTI 2015 będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszych internetowych stronach www.bioslavnosti.cz .

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.