Teraz czytasz...
BioFach 2015. Organizatorzy podsumowują, Agropasja relacjonuje
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

BioFach 2015. Organizatorzy podsumowują, Agropasja relacjonuje

 

Przybywa powierzchni wystawienniczej, wystawców i odwiedzających a największym zainteresowaniem cieszą się produkty wegańskie oraz “wolne od… glutenu, laktozy etc…” – to najważniejsze wnioski z obserwacji tego, co działo się w Norymberdze podczas Targów BioFach 2015. Polecamy podsumowanie organizatorów oraz relację video w programie Agropasja.

BioFach 2015. Imponujące liczby

W dniach 11-14 lutego 2015 do Norymbergi przybyło 44624 specjalistów ze 136 krajów. Ofertę prezentowało 2344 wystawców, z czego 203 prezentowało kosmetyki naturalne i ekologiczne na targach Vivaness, które od kilku lat towarzyszą BioFachowi.

Weganizm i „Free From” czyli nowe trendy nie tylko na ekorynku

Na tegorocznych targach BIOFACH szczególną uwagę zwróciły dwa trendy żywnościowe: weganizm i „Free From”. Artykuły żywnościowe bez dodatku jaj, glutenu i laktozy, tzw. produkty Free From odgrywają coraz większą rolę w handlu.

Magnesem przyciągającym zwiedzających targi był świat atrakcji VEGAN, specjalna prezentacja poświęcona wegańskiemu stylowi odżywiana się, zorganizowana wspólnie ze Związkiem Wegetarian (VEBU). Aż 726 producentów zaprezentowało na targach BIOFACH 2015 ofertę wegańskich produktów, znacznie więcej niż w ubiegłym roku (542).

Zobacz relację z Targów BioFach w programie Agropasja

Zobacz relację video z BioFach. Targom poświęcony został jeden z odcinków programu Agropasja emitowanego przez Polsat News, ale dostępnego również na platformach Ipla i YouTube

Następna edycja targów  BIOFACH i VIVANESS odbędzie się w dniach od 10 do 13 lutego 2016 roku w Norymberdze. Polecamy także nasze materiały z Targów BioFach:

BioFach 2015 – relacja. Polacy coraz bardziej aktywni

Zobacz także


Będzie więcej kawy BIO na polskim rynku

Polskie ekoprzekąski z suszonych owoców podbiją Niemcy?

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.