BioFach 2012 – już za miesiąc

 światowe targi żywności ekologiczne BioFach wraz z targami kosmetyków ekologicznych Vivaness już za niespełna miesiąc w Norymberdze. Do Niemiec zjadą pasjonaci i producenci ekoproduktów z całego świata. Krajem roku będą Indie.

BioFach trwa 4 dni (od 15 do 18 lutego 2012). Krajem roku wybrano tym razem Indie, światowego potentata w zakresie produkcji ekologicznej bawełny. Wystawcy z tego kraju zaprezentowani zostaną w specjalnej hali.

– Pragniemy zainteresować odwiedzających całą gamą indyjskich produktów i tekstyliów ekologicznych. Ponadto informujemy o standardach, jak również o aktualnych kierunkach rozwoju chowu zwierząt, akwakulturze i sektorze tekstylnym. Przede wszystkim chcemy pokazać wiarygodność i autentyczność indyjskich produktów ekologicznych. I oczywiście przedstawić nasz system śledzenia genealogii produktów od produkcji poprzez certyfikację do handlu – mówi Sanjay Dave, Dyrektor Agricultural & Processed Food Products Export Development Authority (APEDA), które jest współorganiztorem indyjskiej wystawy na BioFachu.

 

 

Indie najbardziej znane są z ekologicznej bawełny, ale eksportują na światowe rynki także żywność ekologiczną. – Na początku lat 90-tychIndie zaczęły eksportować produkty ekologiczne do Europy – w tym czasie przede wszystkim herbatę. Aktualnie poszerzyliśmy naszą ofertę eksportową i eksportujemy np. do Kanady, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Szwajcarii, Korei, jak również do krajów Środkowego Wschodu i Azji Południowo – Wschodniej. Aktualnie eksportujemy 44 % naszych produktów na rynek europejski, następnie do Kanady (22 %), Stanów Zjednoczonych Ameryki (19 %) i Azji (13 %), co oznacza ponad 300 produktów ekologicznych z 19 różnych kategorii. W odniesieniu do eksportu produktów ekologicznych Indie koncentrują się na największych rynkach, ponieważ tam panuje największy popyt- to znaczy na Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Kanadzie. Ale my również sondujemy rynki azjatyckie, jak Korea, Japonia i Tajwan – mówi Sanjay Dave.

Oprócz wystawy związanej z krajem roku, na BioFachu zaplanowano inne sekcje tematyczne.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     


Pokaz eko mody w trakcie Targów BioFach

W specjalnych miejscach spotkać się i nawiązać kontakty będą mogli specjaliści w zakresie ekologicznych win, oliwy z oliwek, tekstyliów czy też kosmetyków ekologicznych. Ta ostatnia kategoria od kilku lat zgrupowana jest pod wspólnym, towarzyszącym BioFachowi szyldem Targów Vivaness.

Przeczytaj także: Ekologiczna guma do żucia – nowość na Targach BioFach

źródło: BioFach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia