Biobazar w Warszawie

Żywność BIO bezpośrednio od rolników ekologicznych w centrum Warszawy – takie plany mają organizatorzy BioBazaru. Na początku inicjatywa ma odbywać się w okresie przedświątecznym, ale być może przerodzi się w regularne warszawskie BioBazary z żywnością ekologiczną.

 

Pierwszy BioBazar odbędzie się 27 listopada (sobota). Następne organizowane będą co tydzień, w soboty (4, 11 i 18 grudnia)w godzinach 7-16. BioBazar odbywać się będzie na terenie historycznej Fabryki Norblin przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie.
Tego typu jarmarki regularnie odbywają się w miastach Europy Zachodniej, warto by zagościły także do Warszawy. Biokurier kibicuje inicjatywie. Będziemy na bieżąco informować o szczegółach.
Dlaczego warto kupować żywność ekologiczną bezpośrednio od rolników? Decydując się na takie rozwiązanie wspieramy lokalnych dostawców, mamy też możliwość nawiązania z nimi bezpośredniego kontaktu. Jest to także rozwiązanie najtańsze gdyż skraca drogę „z pola na talerz”. Więcej o sprzedaży bezpośredniej

Inne inicjatywy w zakresie sprzedaży bezpośredniej śledzić można za pomocą naszego kalendarzyka (u góry po prawej stronie)

Zapraszamy do lektury artykułu  i udziału w Konferencji „Nowe trendy na rynku żywności ekologicznej” w ramach Targów Natura Food 2010.

fot. www.sxc.hu

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia