Teraz czytasz...
Bio Planet. Naturalnie wolne od alergenów produkty będą pakowane w oddzielnym magazynie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Bio Planet. Naturalnie wolne od alergenów produkty będą pakowane w oddzielnym magazynie

Avatar photo

Bio Planet uruchamia oddzielny zakład surowców zawierających alergeny, aby wykluczyć możliwość wymieszania ze składnikami, które ich nie zawierają. Dzięki nowej inwestycji z sygnowanych logo Bio Planet produktów naturalnie wolnych od alergenów (ale mogących zawierać ich pozostałości wskutek zanieczyszczenia krzyżowego) znikną informacje o możliwej zawartości: glutenu, soi, orzechów, sezamu oraz mleka.

W planach Bio Planet badania pozostałości glutenu

Spółka planuje także przeprowadzenie serii badań paczkowanych produktów naturalnie bezglutenowych na obecność w nich glutenu, aby zyskać dodatkowe potwierdzenie ich wiarygodności.

W ten sposób wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych najbardziej wymagających konsumentów oczekujących całkowitego pozbycia się możliwości zanieczyszczenia glutenem

– czytamy w komunikacie firmy.

Zmiany obowiązują od 31 lipca 2017

Nowe procedury obowiązują w Bio Planet od 31 lipca 2017 r, ale proces wymiany wszystkich kontretykiet na nie zawierające informacji o możliwych alergenach potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Wykluczenie ryzyka występowania alergenów w produktach ma ogromne znaczenie dla konsumentów borykających się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. W ekstremalnych przypadkach, spożycie produktów zawierających śladowe ilości alergenów (np. orzechów) może doprowadzić nawet do śmierci.

Przeczytaj więcej na temat: Bio Planet

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.