Teraz czytasz...
Bezglutenowy Smak – aplikacja dla osób na diecie bezglutenowej
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Bezglutenowy Smak – aplikacja dla osób na diecie bezglutenowej

 

Celem bezpłatnej aplikacji Bezglutenowy Smak jest pomoc w znalezieniu restauracji i miejsc, w których można kupić lub zjeść bezglutenową żywność. Autorami oprogramowania są studenci Politechniki Warszawskiej.

Bezglutenowy Smak pozwala znaleźć restaurację, lokal, sklep znajdujący się naszym bezpośrednim otoczeniu (wykorzystując sygnał) GPS bądź też w dowolnym wskazanym miejscu (poprzez wybór miasta – najwięcej, bo 61 lokalizacji ma aktualnie Warszawa). Oprócz danych lokalizacyjnych znajdziemy także „tradycyjne” namiary takie jak nr telefonu (przydałoby się dodanie funkcjonalności pozwalającej na automatyczne przejście w tryb dzwonienia).

Wraz z lokalizacją możemy otrzymać również recenzje osób, który odwiedziły już daną lokalizację. Dodatkowym plusem są specjalne oznaczenia dla miejsc biorących udział w programie „Menu bez glutenu” prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Takie lokale poddane są dodatkowej weryfikacji i posiadają certyfikat przyznawany przez stowarzyszenie.

Siłą aplikacji są sami użytkownicy którzy samodzielnie uzupełniają bazę danych oraz dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat istniejących już miejsc. Aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna dla każdego – zarówno na telefonach, jak i tabletach. Serwis także dzielenie się swoimi ulubionymi sklepami internetowymi ze zdrową żywnością oraz produktami bezglutenowymi – czytamy w opisie na stronie Google Play.

Bezglutenowy Smak jest na razie dostępny jedynie w sklepie Google Play a więc z aplikacji skorzystać mogą użytkownicy urządzeń z systemem Android.

Twórcy zapowiadają jednak dalszy rozwój (na pewno przydałoby się nieco dopracować szatę graficzną, szczególnie wyświetlanie listy lokali) więc być może wkrótce pobrać ją będą mogli także użytkownicy urządzeń z innymi systemami. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój tego projektu.

Karol Przybylak 

 

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.