Teraz czytasz...
Będzie łatwiej o ekożywność na Opolszczyźnie?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Będzie łatwiej o ekożywność na Opolszczyźnie?


Popularyzacja i zwiększenie dostępności do ekologicznej żywności mieszkańcom Opola i Opolszczyzny – to cel jaki postawili sobie twórcy hurtowni Aga Natura. Chcą współpracować przede wszystkim z małymi sklepami zainteresowanymi poszerzeniem oferty o produkty BIO i naturalne.

Tradycyjne sklepy spożywcze mają inne potrzeby…

– Średnie i małe placówki handlowe mają inne oczekiwania i potrzeby niż duże sieci handlowe. Ich właściciele lub kierownicy chcieliby kupować żywność ekologiczną jak każdy inny standardowy produkt w ich sklepach: robić kilka razy w miesiącu mniejsze zakupy, sporo z nich oczekuje dowozu towaru i rozsądnych kredytów kupieckich. Duże ogólnopolskie hurtownie jakich na rynku już wiele nie są w stanie zaoferować tak dogodnych warunków. Zwykle mają minima logistyczne, częste wysyłki towaru są drogie więc trzeba je konsolidować aby były tańsze, a to niestety ogranicza dostępność towaru na półkach. Także odroczone płatności to raczej praktyka stosowana przez niewielu – tłumaczy Bożena Karpiuk – Dereń z hurtowni Aga Natura.

Sprzedawać i doradzać

Hurtownia ma ambicje być popularyzatorem i kompetentnym doradcą w sprawach żywności naturalnej. Wspomagamy wiedzą i edukujemy sprzedawców, a także uczymy jak sprzedawać eko-towary czyli w co „na start” powinien zaopatrzyć się sklep, jak eksponować towary itd. Mamy nadzieję, że taka forma współpracy z naszymi klientami zaowocuje tym, że towary naturalne będą pojawiać się w każdym, nawet najmniejszym sklepiku – dodaje Bożena Karpiuk – Dereń.

Na zdjęciu powyżej: wnętrze hurtowni

Rynek opolski nie jest oczywiście pod względem potencjału porównywalny z wielkimi aglomeracjami ale Bożena Karpiuk Dereń uważa, że w stosunku do wielu innych regionów konsumenci mają tu znacznie większą świadomość. – Proszę pamiętać, że porównując z innymi województwami, na Opolszczyźnie fala migracji zarobkowej głównie do Niemiec a także do Holandii jest ogromna. W tych krajach natomiast żywność ekologiczna jest wszechobecna, można ją znaleźć w każdym sklepie a w wielu z nich towary naturalne stanowią 1/3 i więcej całej oferty sklepu. Tak więc produkty spod znaku Eko są konsumentom znane i oczekują ich także w opolskich sklepach, nie tylko w kilku wyspecjalizowanych punktach ale niemal wszędzie – tłumaczy.

Zobacz także


Strona internetowa hurtowni: www.aganatura.pl

Karol Przybylak

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.