Adresy rolników ekologicznych i tradycyjnych pojawią się w internetowym lokalizatorze „Dobre zakupy”

Adresy i oferta gospodarstw ekologicznych z całej Polski mogą pojawić się bezpłatne w serwisie „Dobre Zakupy” prowadzonym przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie, która zdecydowała się rozbudować serwis

Wielu producentów – zwłaszcza tych drobnych – ma ograniczone możliwości promocyjne, często nie dysponuje odpowiednimi narzędziami. – Zespół Dobrych Zakupów, który biegle funkcjonujący w mediach społecznościowych i innych kanałach internetowych, ma szansę dotrzeć ze swoim komunikatem do dużej liczy odbiorców poszukujących naturalnej, zdrowej żywności. Co ważne, znalezienie się w przewodniku nie wiąże się z żadnymi kosztami, ponieważ dział poświęcony żywności współfinansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska – mówi Iwona Bojadżijewa z zespołu Dobrych Zakupów.

Jak zamieścić informacje w  serwisie  Dobre Zakupy?

Wystarczy wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie przewodnika – www.dobrezakupy.ekonsument.pl. Aby rozpocząć wypełnianie ankiety należy kliknąć na okienko „dodaj markę”. Po wypełnieniu ankiety zespół Dobrych Zakupów dokona oceny marki oraz stworzy dla niej profil wraz z recenzją, zdjęciami oraz adresami sklepów, w których można nabyć jej produkty – tłumaczy Iwona Bojadżijewa.

Kryteria oceny obejmują ekologiczne i społeczne aspekty produkcji takie jak: zastosowane surowce i technologie produkcji, opakowania, ślad węglowy, standardy pracy, ekonomia społeczna i przejrzystość. Można je pobrać ze strony. Uwaga! Ankieta skierowana jest do producentów żywności, a nie do sklepów czy dystrybutorów. Wielkość przedsiębiorstwa nie ma znaczenia, przewodnik ma na celu promocję zarówno drobnych wytwórców/rolników jak i większych ekologicznych przedsiębiorstw. Organizatorzy proszą, aby wypełnić ankiety przed 25 maja 2014 roku.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Serwis Dobre Zakupy działa w sieci od 2011 roku i wspiera dziś ponad 250 producentów z kilku branż, m.in.: odzieżowej, meblarskiej, papierniczej, kosmetycznej, zabawkarskiej. Dobre Zakupy to inicjatywa Polskiej Zielonej Sieci oraz Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

Przeczytaj także o innych lokalizatorach dla eko producentów:

Brak postów do wyświetlenia