4 Naturalne sposoby na kaca

W Sylwestra życzymy szampańskiej zabawy. Polecamy umiar, ale… jak wiadomo różnie bywa. Na wszelki wypadek więc polecamy naturalny niezbędnik na 1 stycznia 2013. Oto 4 naturalne sposoby na kaca. I na koniec piąty, dość „zaskakujący” sposób.

Niemcy narzekają na katzenjammer (w wolnym tłumaczeniu – pisk kociaków), Japończycy na futsuka yoi (ból głowy), Norwegowie jeg her tommermenn (drwale w głowie) a Polacy… na kaca.

Jak to działa? Po spożyciu alkohol przedostaje się do krwi a wraz z nią rozprowadzany jest po całym ciele. Następnie przekształcany jest w aldehyd octowy i to właśnie ten związek odpowiada za bóle głowy, nudności i złe samopoczucie, które popularnie nazywamy kacem. Do tego bardzo często dochodzi jeszcze odwodnienie organizmu.

Jak złagodzić objawy kaca naturalnymi metodami?

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

1. Sok z kiszonej kapusty
Zawsze wymieniany jest jako jeden z najskuteczniejszych środków łagodzących objawy „The Day after”. Pomaga on zlikwidować niedobory witamin, orzeźwia i dodaje energii.

Przeczytaj więcej na temat: kapusta kiszona w Biokurierze

2. Sok z pomidorów
Sok pomidorowy ceni się przede wszystkim za to, że dostarcza naszemu organizmowi potas i wpływa na przyspieszenie metabolizmu.

Dowiedz się więcej na temat: eko pomidory

 

 

3. Kefir
Kefir doceniany jest za to, że skutecznie gasi pragnienie (będące przecież jednym z objawów kaca) a także dostarcza organizmowi sporej ilości węglowodanów.

4. Owoce
Szczególnie polecane są banany i jabłka. Dzięki nim można zniwelować niedobory wypłukanych wskutek imprezy substancji odżywczych, zwłaszcza potasu. Bardzo potrzebna jest także witamina E. Znajduje się ona nie tylko w owocach, ale także w warzywach i najróżniejszych pestkach i olejach.

Oprócz spożycia wyżej wymienionych produktów, pamiętajmy by po prostu jak najlepiej się wyspać. Na kaca z pewnością pomoże także noworoczny spacer. I na koniec ostatni, być może najtrudniejszy (albo najprostyszy) sposób: pić mniej!

Życzymy wszystkim dobrej zabawy!

Brak postów do wyświetlenia