„3 Eko Plusy”, czyli najważniejsze eko-pozytywne wydarzenia w 2013 r. według redakcji Biokuriera

Z końcem roku publikujemy także nasze podsumowanie. Oto „3 Eko Plusy”, czyli wydarzenia, które w 2012 roku uznaliśmy za pozytywne, ciekawe, inspirujące i warte powtórnej refleksji. Przeczytajcie!

EKO+ 1
Natura Food 2012

Tegoroczna edycja Natura Food osiągnęła naprawdę duży rozmach. Nowa, efektowna hala targowa z dużym zapleczem konferencyjnym. Bardzo bogaty program dodatkowy i szereg imprez towarzyszących (Targi beECO i Wear Fair) sprawiły, że w trakcie jednego z październikowych weekendów Łódź naprawdę stała się eko stolicą Polski.

Przeczytaj więcej o targach Natura Food na Biokurierze

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

EKO+ 2
Kampania Promocyjna Żywności Ekologicznej

Przeprowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa w porozumieniu ze stowarzyszeniami rolników i producentów ekologicznych inicjatywa rozpoczęła się w trakcie Targów Polagra i potrwała przez kilka miesięcy. Trzeba przyznać, że wyciągnięto wiele wniosków z pierwszej kampanii promocyjnej żywności ekologicznej, która była niezbyt udana. Tym razem do sprawy zabrano się  bardzo profesjonalnie. Promując żywność ekologiczną wykorzystano celebrytów, uruchomiono „ciekawostkowego” bloga. Perełką, swoistą wisienką na torcie są zrealizowane z udziałem Grzegorza Łapanowskiego 5-6 minutowe klipy, w których odwiedza producentów żywności ekologicznej oraz rolników. Polecamy!

Przeczytaj więcej o kampanii promującej żywność ekologiczną na Biokurierze.

EKO+ 3

Żywność EKO w stołówkach szkolnych w Policach

Ta, bardzo budująca informacja, dotarła do redakcji Biokuriera 23 listopada. Rada Powiatu Police zatwierdziła program pilotażowy „Zdrowa żywność”, który realizowany będzie przez cały 2013 rok na terenie 7 placówek oświatowo-wychowawczych oraz opiekuńczo-wychowawczych. Program zakłada, że certyfikowana żywność BIO stanowić będzie nie mniej niż 50% wszystkich produktów niezbędnych do przygotowania posiłków. Jak wskazują szacunki władz powiatu Police, programem „Zdrowa przyszłość” objętych ma zostać ok. 500 dzieci.

Przeczytaj więcej na temat: Police. Żywność ekologiczna w szkolnych stołówkach

A jakie wydarzenia były w branży eko najważniejsze według Was? Jakie inne wydarzenia warte są wspomnienia? Piszcie!

Co się będzie działo w 2013 roku? Sprawdź: Targi i konferencje dla branży żywności BIO i ekoproduktów w 2013 roku

Brak postów do wyświetlenia