Teraz czytasz...
Żywność EKO… z automatu?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Żywność EKO… z automatu?

 

Automaty vendingowe sprzedające kawę ekologiczną oraz inne bio produkty stają się coraz popularniejsze za oceanem.

Firma Fresh Healthy Vending Cafe w ciągu 5 lat chce stać się głównym rywalem największych gigantów w tej branży. Jaki jest ich pomysł na biznes? Sprzedaż żywności ekologicznej z wykorzystaniem coraz popularniejszych automatów vendingowych, czyli maszyn sprzedających kawę oraz przekąski w szkołach, szpitalach, urzędach, biurach etc.

Automaty Fresh Healthy Vending Cafe serwują świeżą parzoną  kawę ekologiczną  (także latte i cappuccino) w ciągu 40 sekund. Urządzenia oferują także szereg eko przekąsek oraz zimnych napojów.

Co ważne, produkty nie mają być oferowane w wygórowanych cenach. Przedsiębiorcy zapowiadają, że zmieszczą się one w przedziale 1-2,5 dollarów (ok. 3,40zł – 11zł) za filiżankę.

 

Inicjatywa wystartować ma latem 2012, a do końca roku działać ma już 500 automatów. Maszyny zajmują około 8 metrów kwadratowych. Firma rozpoczęła działalność w 2012 roku, rozwija się wykorzystując franszyzę  i  posiada już sieć 1500 automatów, ale sprzedają one „jedynie” żywność ekologiczną bez kawy.  Według informacji udostępnianych przez Fresh Vending, jedna maszyna przynosi  roczny przychód w wysokości $15,000-$40,000 w zależności od lokalizacji.

 

 

Co sądzicie o takim pomyśle? Czy automaty sprzedające żywność ekologiczną mogłyby być alternatywną dla niezdrowych produktów, które oferowane są tam (i  w „tradycyjnych” sklepikach) obecnie?  Rynek automatów vendingowych rozwija się niezwykle dynamicznie.

 

W ten sposób oferowanych jest coraz więcej produktów a automaty pojawiają się w coraz większej ilości miejsc. My z zaciekawieniem przyglądamy się rozwojowi sieci mlekomatów, ściskając kciuki zwłaszcza za te, które oferują mleko od rolników ekologicznych. Czy doczekamy się żywności eko  „z automatu” w naszych szkołach lub urzędach? Zobaczymy…

 

Źródło: oneco.biofach.com / Fresh Vending

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.