Kraków. Marchewka Bistro zaprasza do stołu – rusza akcja crowdfundingowa

Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej Bistro Marchewka powstanie w Krakowie, aby realizować zadania dotyczące edukacji żywieniowej i ekologicznej. Celem jest także promocja produktów lokalnych.

Centrum będzie otwarte na wiosnę, a teraz organizatorzy rozkręcają akcję crowdfundingową na portalu PolakPotrafi.pl, w której zachęcają mieszkańców Nowej Huty i Krakowa do współtworzenia tego miejsca. Pieniądze zbierane są na duży, drewniany stół, który będzie sercem “Marchewki”.


„Zapraszamy do stołu – nakarmimy was lokalnie”

Hasło akcji crowdfundingowej jest się kwintesencją idei Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej. Inicjator przedsięwzięcia, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska w pomieszczeniach dawnej kawiarni Nowohuckiego Centrum Kultury chce stworzyć miejsce spotkań miłośników lokalnego jedzenia oraz małopolskich producentów i rolników. Celem jest edukacja żywieniowa i ekologiczna oraz promocja produktów lokalnych wiadomego pochodzenia.

Bistro Marchewka jest również odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dzielnicy. – Z oferty Nowohuckiego Centrum Kultury korzysta obecnie ok. 500 tys. osób rocznie. Ci ludzie mijają się na korytarzach, ale nie mają gdzie usiąść porozmawiać przy kawie i dobrym cieście. Duży stół w Marchewce stworzy przestrzeń wspólnego smakowania i stanie się centrum wszystkich marchewkowych wydarzeń: warsztatów, prelekcji, spotkań klubu zakupowego. Zamiast kwiatów, zdobić go będą zioła tradycyjnie stosowane w polskiej kuchni: pietruszka, lubczyk, estragon – czytamy  w komunikacje prasowym Fundacji Partnerstwo Dla Środowiska.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W Bistro Marchewce trwa właśnie ostatni etap prac remontowych. Otwarcie planowane jest na wiosnę. – Przez ostatnie tygodnie odnowiliśmy zaplecze kuchenne, zmodernizowaliśmy wentylację, a obecnie kończymy aranżację sali. Miejsce, które tworzymy będzie przyjazne dla ludzi i środowiska – mówi Rafał Serafin, prezes Fundacji Partnerstwa dla Środowiska.

Możesz wesprzeć bistro Marchewka

W Bistro Marchewce brakuje jeszcze mebli i sprzętu gastronomicznego. Inicjatorzy akcji zachęcają do współtworzenia Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej poprzez udział w zbiórce środków na wykonanie solidnego, trzymetrowego, drewnianego stołu. Na uczestników akcji czekają smakowite podarunki.

Więcej informacji na stronie serwisu Polak Potrafi.

Brak postów do wyświetlenia