Teraz czytasz...
Żabka wprowadza informacje o tym do jakiego zbiornika wyrzucić zużyte opakowanie na etykietach
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Żabka wprowadza informacje o tym do jakiego zbiornika wyrzucić zużyte opakowanie na etykietach

Sieć żabka uzupełnia etykiety produktów marki własnej o informację dotyczącą segregacji odpadów.

Ikonki pomogą wyrzucić opakowanie do właściwego zbiornika

Oznaczenia bazują na na dobrze znanym symbolu przedstawiającym człowieka wrzucającego śmieci do kosza. Żabka stworzyła o dodatkową identyfikacje kolorystyczną, która jest zgodna z jednolitym systemem kolorystycznym podziału na 5 frakcji odpadów. W ten sposób każdy klient może przeczytać na opakowaniu, do którego kosza powinien wrzucić zużyte opakowania.

Polacy nie wiedzą jak sortować śmieci

Wprowadzenie takich oznaczeń z pewnością jest potrzebne, bo badania wskazują, że zaledwie 41% Polaków wie, jak segregować odpady zgodnie z przepisami wprowadzonymi w 2019 roku (Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego, raport ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wrzesień 2019).

Czytaj także: Woreczki wielorazowe na warzywa, owoce i produkty sypkie. Rodzaje, rozmiary, marki

Żabka to największa polska sieć sklepów typu convenience. Zrzesza ok. 6000 placówek prowadzonych przez ponad 4200 franczyzobiorców. Posunięcie sieci z pewnością powinno być inspiracją dla producentów i dystrybutorów żywności ekologicznej!

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.