Teraz czytasz...
XXII Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej już w tę sobotę
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

XXII Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej już w tę sobotę

Agnieszka Gotówka

Polski Klub Ekologiczny w Krakowie i Koło Miejskie w Gliwicach zapraszają 23 września br. na XXII Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej – natura, zdrowie, kultura jako targi promujące żywność wysokiej jakości oraz tradycje polskiej wsi wśród śląskich konsumentów.

Impreza wzorem ostatnich lat odbędzie się na Hali Widowiskowo-Sportowej „Górne Wały” w Gliwicach. Jej celem jest promowanie wśród mieszkańców Śląska świadomości ekologicznej, umożliwienia im nawiązanie bezpośredniego kontaktu z wytwórcami żywności ekologicznej i tradycyjnej oraz promocja rolnictwa ekologicznego.

Program Gliwickiego Kiermaszu Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej

W czasie Gliwickiego Kiermaszu Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej będzie można wziąć udział w szeregu ciekawych wykładów i warsztatów. Ich uczestnicy dowiedzą się np. jak zadbać o naturalną odporność za pomocą ziół. Poznają także walory produktów ekologicznych.

Z kolei spotkanie z Ewą Wójcik, przedstawicielką Fundacji Na Zielonym, da możliwość zapoznania się kulinarnymi tradycjami terenów wiejskich. Będzie można się przekonać, że w uznawanej za monotonną i minimalistyczną kuchni chłopskiej kryją się prawdziwe skarby. Uczestnicy będą mogli skosztować wybranych potraw.

Patronat honorowy nad XXII Gliwickim Kiermaszem Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej objął Starosta Gliwicki, Waldemar Dombek.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Co: XXII Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej
Gdzie: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Górnych Wałów 29, Gliwice
Kiedy: 23 września 2017 r., sobota, 10.0018.00

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.