Teraz czytasz...
XX Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej w nowym miejscu
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

XX Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej w nowym miejscu

Targi żywności ekologicznej i regionalnej, wystawy, pokazy, warsztaty – Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej odbędzie się po raz 20. Tym razem w nowym miejscu.

– W tym roku obchodzimy Jubileusz 20-lecia naszej imprezy, na którą jak co roku, przyjadą producenci wysokiej jakości żywności ekologicznej i tradycyjnej z całej Polski. Podczas całego kiermaszu czynne będzie specjalne stoisko degustacyjne, na którym każdy będzie mógł skosztować produktów ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych i dowiedzieć się na ich temat więcej. Na uczestników oprócz bogatej oferty przygotowanej przez wystawców, czekać będą warsztaty dotyczące gleby, w związku z obchodami Światowego Roku Gleby. To dzięki niej możemy kupować i jeść smaczne i wartościowe produkty spożywcze, jeśli tylko odpowiednio o nią zadbamy, dostarczymy składników pokarmowych znajdujących się w niej organizmom i pozwolimy zachodzić naturalnym procesom – krótko mówiąc – jeśli pomagamy, a nie szkodzimy przyrodzie – zapowiada Aleksandra Józewicz z Polskiego Klubu Ekologicznego (Koło MIejskie w Gliwicach), który organizuje wydarzenie.

Podczas kiermaszu konsumenci będą mieli okazję porozmawiać z rolnikami i ekspertami w zakresie naturalnego nawożenia i uprawy roślin. Każdy będzie mógł się dowiedzieć, jak produkować swoją własną żywność, dysponując nawet niewielką przestrzenią na okiennym parapecie lub w przydomowym ogródku. Odbędą się warsztaty sadzenia roślin oraz plastyczne warsztaty dla najmłodszych.

XX Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej – Natura, zdrowie, kultura odbędzie się 19 września 2015 r. w godzinach 10.00-18.00 w nowym miejscu – Hali Widowiskowo – Sportowej „GÓRNYCH WAŁÓW”. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Zobacz także


Kiermasz został objęty Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Starosty Powiatu Gliwickiego

Co: Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej
Gdzie: Hala Widowiskowo – Sportowa „Górnych Wałów”, Gliwice
Kiedy: 19 września 2015 (sobota)

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.