Teraz czytasz...
Wybrano najlepsze eko sklepy
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Wybrano najlepsze eko sklepy

Podczas kieleckich Targów EcoFamily rozstrzygnięty został konkurs na Najlepszy sklep z żywnością ekologiczną 2014r. Kto wygrał?

Tym razem nagroda powędrowała do warszawskiego sklepu Smak Natury (Al. KEN 19 lok. I 02-797 Warszawa). Na kolejnych miejscach uplasowały się: Organic Corner Food Store & Bistro – ul. Chodkiewicza 8, 02 -593 Warszawa oraz Sklep Żółty Cesarz/ Ekodary.pl – Nowolipie 25, 01-002 Warszawa.

Smak Natury

to jeden z najstarszych polskich sklepów z żywnością ekologiczną. Równolegle prowadzona jest także sprzedaż za pośrednictwem Internetu oraz hurtownia. W ofercie liczącego sobie prawie 200m2 sklepu na Al. KEN 19 znajduje się 6000 produktów (to najwięcej w Polsce), z których blisko 80% posiada ekocertyfikat. –Naszą dumą jest to, że spośród wspomnianych 6000 produktów aż 1000 to pozycje świeże: warzywa, owoce, nabiał, pieczywo – mówi Michał Kapica, prezes Smaku Natury.

Organic Corner

na rynku obecny jest od października 2012 roku i łączy w sobie sklep i bistro. Chcieliśmy stworzyć miejsce, jakiego nie spotkaliśmy do tej pory w naszym kraju, a jakiego sami szukaliśmy. Sklep i bistro to nie dwie odrębne, lecz uzupełniające się części” – przekonują pomysłodawcy tej inicjatywy.

Zobacz także


Więcej o Organic Corner w naszym artykule: Odwiedzamy warszawski Organic Corner

Żółty Cesarz / Ekodary.pl

to sklep z tradycjami, ale prowadzony od niedawna przez nowych właścicieli. – W ofercie posiadamy ok. 2 tysięcy produktów, z czego większość stanowi żywność ekologiczna. Mamy także książki o tematyce zdrowego odżywiania, wychowywania dzieci zgodnie z naturą i inne. Cały czas poszerzamy ofertę. Staramy się także realizować indywidualne zamówienia. Chcemy by w naszym sklepie można było poczuć domową atmosferę, by warto było zatrzymać się na chwilę, przysiąść przy stoliku, poczytać gazetę, odpocząć; zatrzymać czas – mówi Aneta Jackiewicz, współwłaścicielka sklepu, który od szyldem ekodary.pl prowadzi również sprzedaż internetową.

Adresy wyróżnionych sklepów:
1.    Smak Natury – Al. KEN 19 lok. I 02-797 Warszawa
2.    Organic Corner Food Store & Bistro – ul. Chodkiewicza 8, 02 -593 Warszawa
3.    Sklep Żółty Cesarz/ Ekodary.pl – Nowolipie 25, 01-002 Warszawa

Przeczytaj naszą relację z

Karol Przybylak

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.