Włącz się w obchody Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu

W obchody Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu włączył się m.in. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

W sobotę, 11 maja, obchodzić będziemy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Udział w akcjach na rzecz sprawiedliwych relacji handlowych między krajami globalnej Północy i globalnego Południa weźmie kilkadziesiąt miast, szkół, uniwersytetów, firm oraz organizacji pozarządowych działający na terenie Polski.

Plakaty z hasłem „Fairtrade. Dla ludzi, dla planety” pojawią się w przestrzeniach miejskich Poznania, Jeleniej Góry, Oborników Śląskich i Gdańska.

Organizatorzy do włączenia się w obchody Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu zachęcają też konsumentów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Tematem przewodnim tegorocznego święta jest „Fairtrade. Dla ludzi, dla planety”. Każdy może włączyć się do akcji i pokazać swoje zaangażowanie. W ten sposób powiemy innym, że warto być fair – zarówno wobec ludzi, jak i środowiska naturalnego.

Olej palmowy na cenzurowanym. Czy słusznie?

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu – zaangażuj się!

W obchody Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu można się włączyć na kilka sposobów:

  • ZOBACZ: W serwisie YouTube opublikowana została playlista “Fairtrade – dla ludzi, dla planety“. Z materiałów dowiemy się, czym jest Fairtrade i w jaki sposób organizacja wspiera marginalizowanych mieszkańców wsi globalnego Południa.
  • PRZECZYTAJ: Opublikowany został specjalny materiał „Fairtrade a zmiany klimatu”. Warto się z nim zapoznać.
  • ZRÓB SALFIE: Wydrukuj hasło „Fairtrade. Dla ludzi, dla planety”, zrób sobie zdjęcie i opublikuj w mediach społecznościowych. Nie zapomnij dodać hastagu: #worldfairtradeday, #TFLF, #Fairtrade.

Co to jest Fairtrade?

Sprawiedliwy Handel (Fairtrade) to międzynarodowy ruch, którego celem jest wsparcie rozwoju drobnych rolników i rzemieślników Globalnego Południa. Dąży do eliminacji ubóstwa, m.in. poprzez zapewnienie godziwej zapłaty za pracę oraz odpowiednie warunki socjalne. Organizacja stawia na przejrzystość i uczciwość w relacjach handlowych oraz edukuje konsumentów w zakresie podejmowania etycznych wyborów.

Brak postów do wyświetlenia