Teraz czytasz...
Wkrótce premiera dokumentu Nasze Jutro
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Wkrótce premiera dokumentu Nasze Jutro


 Film dokumentalny „Nasze Jutro” obejrzeli już uczestnicy paryskiego Szczytu Klimatycznego. Od 25 grudnia będzie go można zobaczyć także w Polsce.

„NASZE JUTRO” w reżyserii Mélanie Laurent i Cyrila Dion, to bardzo aktualny dokument, którego punktem wyjścia był opublikowany w czerwcu 2012 roku przez grupę 21 naukowców artykuł do czasopisma „Nature”. Badania dotyczyły zmian klimatycznych, zanieczyszczeń gleby i wzrostu populacji, co prowadzi do punktu krytycznego. Naukowcy twierdzą, że zmiany w biologii Ziemi będą co najmniej tak drastyczne jak zlodowacenie sprzed 11 tysięcy lat. Stoimy na skraju ery masowego wymierania, jak w przeszłości, gdy całe gatunki ginęły w mgnieniu oka.

Francja – gospodarz tegorocznego Szczytu klimatycznego poprzez specjalny pokaz tego filmu zwraca uwagę na problemy zbyt dużej eksploatacji środowiska naturalnego. Światowi przywódcy mieli okazję zobaczyć ten film 2 grudnia, w polskich kinach „NASZE JUTRO” pojawi się 25 grudnia.

Informacje o twórcach i obsadzie:

Mélanie Laurent

Francuska aktorka urodzona 21 lutego 1983 roku w Paryżu. Podczas wizyty na planie filmu „Asterix i Obelix kontra Cezar” została zauważona przez aktora Gerarda Depardieu, który postanowił obsadzić ją w swoim najnowszym filmie „Most pomiędzy dwoma brzegami”. W 2006 roku dzięki roli w filmie „Nie martw się o mnie” otrzymała Cezara w kategorii Najbardziej obiecująca aktorka. Na arenie międzynarodowej znana jest dzięki doskonałemu występowi w „Bękartach wojny” Quentina Tarantino, a następnie w filmie „Debiutanci”, „Wróg” czy „Iluzja”.

Cyril Dion

Reżyser, scenarzysta, producent. Działacz na rzecz ochrony środowiska, tworzy w tym temacie wszelkiego rodzaju spoty, animacje i filmy krótkometrażowe. Zwolennik zmieniania świata krok po kroku.

Zobacz także


Najważniejsze informacje

Reżyseria:

Mélanie Laurent, Cyril Dion

Premiera: 25 grudnia 2015

Dystrybutor: HAGI FILM

Gatunek: Dokumentalny

Produkcja: Francja

Czas: 119 min.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.