Wielka Brytania. Rusza kampania promująca żywność ekologiczną

 

„Organic. Naturally deferent” – pod tym hasłem promowana będzie w najbliższych miesiącach żywność BIO na Wyspach Brytyjskich. Rusza kampania promocyjna.

Kampania koncentrować się będzie na prezentacji naturalnych walorów żywności eko i eksponowaniu jej wyróżników. To właśnie „naturalność” jest głównym motywem, z powodu którego brytyjscy konsumenci sięgają po certyfikowane produkty. Hasło kampanii przetłumaczyć można na język polski jako: „EKO. Naturalnie, że się różni!” (oczywiście nasze nieudolne tłumaczenie).

Organizatorzy wyciągnęli wnioski z poprzedniej akcji promocyjnej pod hasłem “Why I Love Organic”. Okazało się, że nie odniosła ona efektu i nieskutecznie wyjaśniała konsumentom różnice pomiędzy żywnością ekologiczną a konwencjonalną.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W ramach akcji na plakatach na terenie kilku stacji metra w Londynie  pojawią się reklamy prezentujące ” rozmowy “między żywnością ekologiczną i konwencjonalną (np. w wolnym tłumaczeniu: jabłko konwencjonalne prezentuje opinię “Zrozumcie, moje zabiegi ochronne (chemiczne) są potrzebne” a eko jabłko odpowiada “Nie dla mnie. Jestem EKO”). Celem plakatów jest podkreślenie i wyeksponowanie różnic w metodach produkcji.

Strona internetowa kampanii dostępna jest pod adresem: http://www.organicukfood.com

Już wkrótce akcja promocyjna w Polsce?

Organizatorem akcji jest British Organic Trade Board, zaangażowały się w nią także niektóre sieci detaliczne. Czy podobne akcje będą organizowane w Polsce? W trakcie Organic Marketing Forum, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa, Michał Rzytki zapowiedział, że być może akcja promocyjna żywności EKO w Polsce ruszy jeszcze w tym roku. Poprzednia polska akcja nie odniosła dużego sukcesu. Skupiono się na promowaniu unijnego logo, które jak się później okazało zostało zmienione na obowiązujący dziś „eko liść”. Miejmy nadzieje, że tym razem uda się uzyskać lepszy efekt .

 

źródło: oneco.biofach.com

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 

Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia